Wpis z mikrobloga

Siemanko. Bylem wlasnie w osiedlowym sklepie i moim oczom ukazaly sie lody ekipy, a obok nich karteczka, ze zdjecia ponizej. Myslalem, ze te karteczki to jakieś jednostkowe przypadki, okazalo sie ze nie. Zapytalem Pani, dla pewności no i aby kupic loda ekipy nalezy kupic 2 lody magnum i wtedy dostaniemy okazje kupienia loda za 4.99. Czy takie cos w ogóle jest legalne? Bo mam plan pójść tam wziac dwa lody i postawic na ladzie i powiedziec jej ze takie dzialania sa nielegalne i prosze mi skasowac te 2 lody.

#friz
donseniore - Siemanko. Bylem wlasnie w osiedlowym sklepie i moim oczom ukazaly sie lo...

źródło: comment_1619955097qP2ymKtgpi3o3iA62CuX7V.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@se_mallo: Cooo? To producent/dystrybutor ustala warunki, a nie jakaś Grażynka której sprzedaż ogólna nie idzie i znalazła sobie sposób na żyłę złota. Jakoś Biedronki, czy Lidla się to nie dotyczy, tylko zawsze jakiś sklepów na zapiździu.
  • Odpowiedz
@donseniore: Art. 135. [Ukrywanie towaru lub odmowa jego sprzedaży]
Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,

podlega karze grzywny.
  • Odpowiedz
bo Koral ma takie wymagania, że trzeba kupić kilka innych kartonów przy zakupie


@se_mallo: dlatego tu trzeba kupić inne lody od algidy, która poza branżą nie ma nic wspólnego z koralem xD
  • Odpowiedz
@se_mallo: ja w te lody mam #!$%@? ale mówię jak jest z punktu prawa a konkretnie kodeksu wykroczeń dzwonisz po patrol policji oni przyjeżdżają legitymują Grażyne, późnej idziesz na komisariat i składasz zawiadomienie z art 135 kw
  • Odpowiedz