Wpis z mikrobloga

Śniadanie do oceny
Frittata z chorizo.

100g chorizo
40g szalotki
160g Pomidory z czosnkiem
50g śmietanki 30%
400g jajek (6-7sztuk w zależności od wielkości)
60g camembert
20g cheddar
10g masło

Piekarnik rozgrzać do 180C.
Chorizo pokroić na małe kawałki, podsmażyć.
Dodać szalotkę i pomidory.
Jajka zmieszać ze śmietaną. Dodać przyprawy wg uznania.
Zawartość patelni przerzucić na blaszkę(25x19cm). Dodać masło.
Piec 5 minut w bez termoobiegu.
Wlać jajka, zamieszać.
Piec 5 minut, po tym czasie dodać pokrojony w kostkę ser i piec do pożądanego poziomu ścięcia jajek.


Makro


Kcal: 409, T: 32,9, B: 22,9, W:3,8

#keto #gotujzwykopem #gzw #jedzenie #jedzzwykopem
#chudnijzwykopem
Pobierz Zkropkao_Na - Śniadanie do oceny
Frittata z chorizo. 

100g chorizo 
40g szalotki...
źródło: comment_1619953237ByI8wCra8Gs7CUETSC1nup.jpg
  • 9
@Zkropkao_Na smakowitości i jadłabym aż by mi się uszy trzęsły, ale nie mogę pojąć jak można chudnąć przy takiej ilości tłuszczu i kalorii. Ciekawią mnie też wyniki badań osób, które żywią się w sposób, toż to kopalnia cholesterolu ¯_(ツ)_/¯
@karolinana: Bilans kaloryczny na keto działa tak samo jak na każdej innej diecie ale nie ma się napadów głodu i zazwyczaj nie ciągnie do "przekąsek". Jeśli chodzi o cholesterol to polecam poczytać trochę, bo wcale nie jest taki zły jak go kreują, a dodatkowo cholesterol z pożywienia wchłania się w niewielkim stopniu. Ludzie po paru latach na keto mają poziomy cholesterolu w normie. Najgorsze połączenie to wysoki cholesterol + wysokie trójglicerydy
@Zkropkao_Na Nie znam się na tym, ale jestem ciekawa, jak wyjdą. Myślę, że możesz zrobić wpis, bo jest tu wielu fanów i przeciwników keto, więc chętnie ludzie zobaczą czy keto ma negatywny wpływ na zdrowie czy nie
@pannakota dzięki za odpowiedź, brzmi to lepiej niż mi się wydawało, chociaż zastanawia mnie jeszcze poziom energii jaki ma człowiek, jeśli się tak żywi? Ja po zjedzeniu rano posiłku składającego się z samych serów byłabym
@karolinana: Przy dobrze zbilansowanej keto poziom energii jest przez cały dzień na podobnym poziomie i po posiłkach nie ma uczucia ciężkości czy przejedzenia (a przynajmniej w moim przypadku). Co do cholesterolu to jak poczytasz to się dowiesz, że normy są mocno zaniżone i większość ludzi ma zbyt wysoki. Jakiś czas temu @luk04330 wrzucał swoje wyniki badań i też był "powyżej normy" mimo, że kolega trzyma "czystą michę", nie je przetworzonego żarcia