Wpis z mikrobloga

  • 7
@m-wjeczur: ale dzięki szczepieniu trudniej mnie zarazić i trudniej zarazić osoby których zarazić nie chce. Matematyka i prawdopodobieństwo :)
  • Odpowiedz
@MG78: Nie do końca tak jest - dzięki szczepieniu masz gwarancję (albo raczej wysokie prawdopodobieństwo) jedynie na to, że przebieg Twojej choroby będzie bezobjawowy, albo lekki.

Nie ma to nic wspólnego z byciem nosicielem wirusa i dalszym jego rozprzestrzenianiem. Technicznie rzecz biorąc - mniej kaszlesz, ergo mniej rozprzestrzeniasz (co jest oczywiste). Ale nosicielem dalej możesz być.

Oczywiście jest to Twoja indywidualna decyzja, którą jako kulturalny człowiek w pełni szanuję i popieram - zwracam jedynie uwagę na fakt, że to nie do końca tak
  • Odpowiedz
@MG78: czołem byku ja też dzisiaj swoje odstałem we Wrocławiu, a już jutro lot na Islandię - szczepienie oszczędzi mi sporo kłopotów z testami i kwarantanną na miejscu :)

planujesz lecieć do USA żeby odkuć wyjazd, który Ci przepadł? Gdzieś słyszałem, że USA nie traktuje 1 dawki J&J jako pełne zaszczepienie i nie wiem jak to będzie z wjazdem tam, ale nie wiem, czy to w ogóle prawda, orientowałeś się
  • Odpowiedz
Bez szczepienia sobie za łatwo nie pojedziesz za granice.

@MG78: Pojedziesz, tylko bedziesz musial sie testowac przed wyjazdem i po przyjezdzie. Znaczy to zalezy od kraju, ale w praktyce tak to teraz wyglada. A do niektorych trzeba po specjalne pozwolenia sie zglaszac.
  • Odpowiedz
@MG78: Nie wiem jak w świętokrzyskim, ale jak sprawdzałem się zapisywałem an szczepienie w środę to na śląsku były terminy do wyboru do koloru, nawet tego samego dnia. J&J pierwszy termin 5.05 i to bez stania pół dnia w kolejce.
  • Odpowiedz
@Kreation: Johnsonem
@deafpool: Co?
@mieszczanin: U nas tak kolorowo nie ma, na Johnsona trzeba było czekać wcześniej ok. 20 dni. Teściowa ma na 15 maja, brała najbliższy wolny termin w województwie a rejestrowała się 25 kwietnia.

Na Astrę można się łatwo zaszczepić bo tam jest łatwiej z terminami ale znowu druga dawka to jakiś lipiec w tym momencie dopiero.
  • Odpowiedz