Wpis z mikrobloga

@Paruwkowy__Skrytorzerca: może kontretniej, w Polsce sposób opodatkowania przychodów, sposób w jaki redystrbuowane są dobra oraz to które grupy są uprzywilejowane w tym systemie. Jest z gołą absurdalne i myślę że tutaj się zgodzimy.
To że niby kapitaliści zaciemniają obraz i to rząd nie oni pobierają za duża marże na pracę nie jest w polskich realiach prawdziwe.
Pomijając już systemowe przyzwolenie na to, choćby możliwość kreacji pieniądza z niczego, mamy absurdalnie procentowo
Dla 2500 zł na rękę kalkulator mówi o kwocie 4120zl !


@szarytusz: Czekaj czekaj, ale co tam jest w tych kosztach? Wlicza się w to hajs odłożony na emeryturę i ubezpieczenie chorobowe i rentowe. To nie jest łupienie przez państwo tylko bezpośrednia korzyść dla tej kasjerki - ten hajs dostanie spowrotem na emeryturze czy na l4. To co jest rzeczywiście "kosztem" to podatek dochodowy i składka zdrowotna (bo ile byś nie
Dla 2500 zł na rękę kalkulator mówi o kwocie 4120zl !


@szarytusz: tak tak tak, tutaj kolega wyżej już wyjaśnił.

ostatnio, przed całym tym kowidowym szaleństwem słyszałem od kapitalistów, że ceny w sklepach są (między innymi) takie, bo kasjerki tyle zarabiają, to są koszta i tak dalej i tak dalej. Dzięki kowidowi w wielu sklepach wprowadzono kasy samoobsługowe, a ceny zostały na tych samych poziomach.

wierz w to dalej, że jakby
@Paruwkowy__Skrytorzerca: @GienekZFabrykiOkienek: Przede wszystkim budżet się nie spina, głównie przez emerytury, więc nie można mówic o tym że coś jest podatkiem dedykowanym. Już dawno nikt się z tym nie kryje. Ale mniejsza o to.

Nie odnieśliście się do tezy bo moim zdaniem mylicie kapitalistów tj chyba waszym zdaniem wielki kapitał. Z jdg niech i nawet będzie ten nieszczęsny programista wykopowy. Choć ja akurat wytwarzam dobra.

W sytuacji gdzie bym chciał
Opłaty podatki ubezpieczenia i prawa pracownicze by mnie pogrążyły. Ani ja tego nie chce, ani pracownik


@szarytusz: Wiadomo, który pracownik chce emeryturę na starość dostać? Albo na L4 chodzić? Uśmiech prezesa ważniejszy xD
Nie stać cię to nie zatrudniaj, bezrobocia u nas nie ma ¯\_(ツ)_/¯

pewnie jeszcze są diwidendy dla akcjonariuszy którzy "najwięcej się naharuja"


A jak by nie było dywidendy to kto by w firmę zainwestował? xD

Jak sądzę sami
@GienekZFabrykiOkienek: bezrobocie spadło bo PiS sprytnie podnosił liczbę emerytów i wrzucił ludzi ma zasilek. Stąd stałe 5- 6%

Co do akcjonariuszy to to co się dzieje na giełdzie to zupełna patologia, ale nie wina pracodawców czy ludzi, a bankierów i systemu. To tam szukał bym tych złych kapitalistów, a nie w winie pracodawcy.

Co do podatków, to tak jak pisałem. Piszecie oboje że tak jak jest ma być, bo coś tam,
@Ignacy_Loyola: jeszcze podzieliłem sobie przejrzeć profil, i widzę że używasz słowa libki, więc raczej jesteś silnie zindoktrynowany.

Z ciekawości kim są ci źli kapitaliści dla Lewicy? Skąd bierzecie zaplecze intelektualne? Co przeczytać?