Wpis z mikrobloga

Ej, Mircy z tagów #outdoor #trekking #turystyka czy nawet #survival i #bushcraft , ##!$%@? i #kiciochpyta

Puchowe śpiwory zawsze oddawałem do prania i suszenia do pralni, która miała taką usługę w cenniku i efekty były fajne.
Jednak z racji tego, że dorobiłem się suszarki, postanowiłem podejść do tematu ambitnie i samemu wyprać swoje puchy.
Znajomy polecił mi Nikwaksa Down Wash Direct. On swoje śpiwory pierze ręcznie w wannie, podobne zalecenie jest również na tyle butelki Nikwax.
Jednak w necie można znaleźć sporo poradników, które radzą prać w pralce na "łagodnym programie" z dodatkowymi programami do płukania, a następnie na niskich obrotach długo suszyć w suszarce.
Wolałbym nie zniszczyć żadnego ze śpiworów bo #toniesatanierzeczy, więc pytanie do Was - ktoś prał z sukcesami puch w pralce? Na jakim ustawieniu?
Afrati - Ej, Mircy z tagów #outdoor #trekking #turystyka czy nawet #survival i #bushc...

źródło: comment_1619699294w4dKcQkO0ILi9bc5IPeiZR.jpg

Pobierz
  • 9
@Afrati: piorę śpiwory w pralce od 15 lat i mam wszystkie do dzisiaj xD
Najwolniejsze wirowane i w miarę niska temperatura i tyle. Susze normlanie na lince. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków prania.
@Dru_Gru: @FunkyZeit: Taktyk, taktyk. Rozmawiałem z Wojtkiem Kłapcią, szefem działu rozwoju w Pajaku, który przy okazji jest moim znajomym.
Najpierw dostałem #!$%@?, że kupuję Nikwaksa bez rozmowy z nim, bo ten się nadaje do puchu hydrofobowego.
Następnie kazał mi przeczytać to: https://pajaksport.pl/blog/jak-prac-kurtke-puchowa-aby-jej-nie-zniszczyc-instrukcja-krok-po-kroku/

Więc dzisiaj kupuję płyn Biały Jeleń, hipoalergiczny dla dzieci - bo tak Wojtek zalecił. I piorę zgodnie z wytycznymi od Pajaka.
@FunkyZeit: mój jest napoczęty przez kumpla i brakuje tam z 20% zawartości, a przy tej wartości sama przesyłka będzie już średnio opłacalnym biznesem, chyba że jesteś z Poznania, to moglibyśmy się jakoś zgadać.
Ale tak - jak masz hydrofoby to Nikwax.