Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Co myślicie żeby otworzyć JDG i sobie dorabiać weekendami w uberze albo innym bolcie?
Wkurza mnie weekendowa praca i w sumie wolałbym mieć wolne kiedy chce a nie kiedy mi dadzą a z chęcią bym sobie dorobił. Matka księgowa, pełen etat więc koszty prowadzenia działalności by bardzo spadły. W necie są opinie, że zarabia się 25 zł ... albo 4 xdd więc te opinie są gówno warte. No i 25 zł. Jeden kurs na godzinę? To trochę słabo. Zdrowotne i koszty związane z autem i tak mógłbym wrzucic w 75% w koszty. Co myślicie?
#pytanie #uber #dzialalnoscgospodarcza #praca
  • 22
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Imo to słaby pomysł, bo kierowcą może być każdy to ma wszystkie kończyny i sprawny wzrok, dlatego te stawki są tak niskie. Polecam również zaczynać z firmą w odwróconej kolejności - najpierw znajdujesz klienta i dopiero w momencie, gdy poprosi o fakturę to myślisz o działalności gospodarczej.

Btw. koszty prowadzenia księgowości to max. 200 zł. miesięcznie, więc tym się nie przejmuj.
  • Odpowiedz
Kumpel jeździ na bolcie ze względu na premie. Idzie mu zazwyczaj wyjść na czysto (po odjęciu prowizji partnera i paliwa) 500zl za dzień jazdy. Ale to jest kilka h za kołkiem i autko w gazie.

Z jego relacji warto, jak masz hajs na drugie auto. Swojego szkoda tyrać.
  • Odpowiedz
Żeby zostać partnerem musisz sobie wyrobić licencję na przewóz osób. Do tego wpis taxi w dowód auta, czyli wyższe OC.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: No jasne. Bardziej się opłaca i można później samemu partnerować innym. Ale nie jest to szybka i prosta sprawa. Zobacz sobie wymogi uzyskania takiej licencji ;)
  • Odpowiedz
@SantiJacope: A co do kosztów księgowości. Ja to bym się cieszył jakbym miesięcznie na czysto wyszedł 2k. Dla takiej kwoty gra jest dla mnie warta świeczki xd Czyli nikt z wypowiadających się tutaj nie był na własnej dzialalności, z przewozem osób i nie wie ile realnie wynoszą zarobki? xddd
  • Odpowiedz
@Pabi77: Po #!$%@? mi to piszesz, ja sie pytam ile zarabia kierowca ubera albo bolta tak srednio pracujac 8 godizn dziennie w weekend w duzym miescie. A Ty mi piszesz ze musze miec ukonczenie kursu na taxi. Musze miec tez auto i dwie rece. Nie to jest moim pytaniem.
  • Odpowiedz