Wpis z mikrobloga

Jutro dopiero 2 dzień szkoły, a ja już muszę walczyć. Ogólnie nauczycielka wśród lektur od przeczytania podała "Pana Tadeusza", a jak wiadomo "Pana Tadeusza" z gimbazy wyrzucono. Wydaje mi się, że nie ma nawet prawa wymagać przeczytania tej ksiązki, tzn. , wiem że nauczyciel może (musi?) wybrać, oprócz tych obowiązkowych książek jeszcze jakieś inne, ale podała także "Latarnika", "Kamizelkę" i "Balladyne"(z tego co wiem, żadnej z tych książek nie ma w kanonie lektur w gimnazjum). Wydrukowałam artykuł, który jest na głównej i spis lektur z podstawy programowej i jutro ruszam w bój, mam nadzieję, że nie polegnę.

#gimbaza #gorzkiezale #boldupy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@proximacentauri: Nie no tu się nie zgodzę :P Pan Tadeusz był całkiem dla mnie i hejty uważam za przesadzone. Ale najlepsza lektura to "Zbrodnia i kara" :P I np. "Przedwiośnie", "Jądro ciemności" też mi się podobały
  • Odpowiedz
@proximacentauri: No mi osobiście też uciekło bo nie byłem w stanie czytać. Łącznie przez te lekturę dostałem przez 3 lata 3 jedynki (i to chyba nawet trzy jedyne jedynki z polskiego przez całe LO, więc naprawdę mam powody do hejtowania tej książki :D)
  • Odpowiedz
@zdechly_jez: Wiem, do tego nauczycielka nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami, więc nawet jeżeli zrobie wszystko spokojnie i grzecznie, to i tak się na mnie wydrze.

@czlapka: Nie chodzi o długość tych książek, poza tym nie czytaliśmy nic z fantastyki, co w przeciwieństwie do "Pana Tadeusza", jest w podstawie programowej.

@proximacentauri: Nie, nie "Harry Pottter", ale "Wiedźmin"("Krew Elfów")
  • Odpowiedz