Wpis z mikrobloga

@Meserole: nie. Kończyłem tam szkołę i zaczynałem karierę. W Irlandii.

@MrNobody567: źle zrozumiane zostały moje słowa. Wróciłem bez oszczędności, bo moim początkowym zamiarem było tam żyć, więc nie oszczędzałem na powrót do Polski. Kupiłem auto za to co mi zostało i sprzęt typu telewizor, jakieś meble. Kwoty rzędu 20-30 tys. to żadne oszczędności imo.

@Okatarinabellaczikcziks: jak wyżej. Nie wyjechałem w celu zarobku na dom czy coś. Nie dopisujcie sobie.
@kt13: dlaczego? Ludzie żyją w różny sposób, jedni te pieniądze wydają inni nie, ich wybór. To tylko czek, który sam w sobie nie ma wartości.


@Paruwkowy__Skrytorzerca: jasne, spróbuj opłacić wydanymi na jedzenie, dziwki i koks pieniędzmi swoje leczenie czy pogrzeb bliskiego członka rodziny

Zarządzanie cudzym portfelem - to jest zła cecha, w której Polacy się lubują.

Bo jak się stały dopływ hajsu kończy to wtedy jest zrzytka, MOPS i "daj",
Kupiłem auto za to co mi zostało i sprzęt typu telewizor, jakieś meble. Kwoty rzędu 20-30 tys. to żadne oszczędności imo.


@cyberchosnek: to są oszczędności, których nie ma większość Polaków albo oszczędności z co najmniej 3 lat zbierania. Więc... jednak miałeś oszczędności ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajnypierozek: Mogę się założyć, że znam więcej języków od Ciebie. Po co wklejać stare gówno do posta, skoro można użyć świeżych informacji? No właśnie xD
Cały wykop
@kt13: pieniądze na rozruch, tak bym to nazwał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie każdy ma ambicje, żeby interesować się swoimi finansami, tak jak nie każdy ma wykształcenie, albo chęci rozwijać się zawodowo. Dla takich ludzi oczywiście na zachodzie będzie lepiej, bo jednak na magazynie, czy jako sprzątacz zarabia się lepiej, ale to nie jest tak, że w Polsce jest jakaś magiczna ściana, która blokuje ludzi przez zarabianiem
@Paruwkowy__Skrytorzerca: jasne, spróbuj opłacić wydanymi na jedzenie, dziwki i koks pieniędzmi swoje leczenie czy pogrzeb bliskiego członka rodziny

Zarządzanie cudzym portfelem - to jest zła cecha, w której Polacy się lubują.

Bo jak się stały dopływ hajsu kończy to wtedy jest zrzytka, MOPS i "daj", bo nie mam oszczędności i grozi mi śmierć z głodu


@kt13: pogrzeb kosztuje w granicach zasiłku pogrzebowego. To czy się skończy komuś hajs czy nie
@kt13: pogrzeb kosztuje w granicach zasiłku pogrzebowego.


Jasne, póki ta osoba umrze na terenie Polski

MOPS nie pomaga ludziom którzy są zaradni. Jeśli pracowałeś to stwierdzą że masz oszczędności.
Z chodzenia po MOPSach nic nigdy nie wskórałam, bo jestem młoda i zdrowa więc mogę rzucić studia i iść do pracy.

I to nieistotne czy masz oszczędności czy nie, w ciągu jednego dnia (...)


@Paruwkowy__Skrytorzerca szczerze to nie chce mi się w
@kt13: powiedz to ludziom, którzy odkładali swoje oszczędności na książeczki mieszkaniowe w czasach przemian ustrojowych


@Paruwkowy__Skrytorzerca: przecież Państwo zapewniło wtedy premię gwarancyjną, a książeczka mieszkaniowa może służyć obecnie jako wkład własny przy kredycie
Przy hiperinflacji i bankrutowaniu całego społeczeństwa i MOPS nie pomoże.
Widać, że Polacy dalej się boją takich sytuacji, więc inwestują w krypto, złoto czy nieruchomości zamiast trzymać kasę w banku