Wpis z mikrobloga

Jak podchodzicie do małych kanałów na YouTube? Oglądacie / śledzicie jakieś? Ja wcześniej oglądałem tylko duże kanały. Miałem jakieś takie przekonanie, że wyłącznie one są warte śledzenia, a małe kanaliki mają niedostatki techniczne (związane z dźwiękiem, jakością obrazu itd.) i w ogóle że na YT już wszystko jest, więc jeśli ktoś ma mały kanał to prawdopodobnie robi coś, co robi już kilka większych kanałów na wyższym poziomie.

Założyłem swój własny kanał, toteż trochę wgłębiłem się w temat mniejszych kanałów i mocno się zdziwiłem, że na nich panuje nieraz większa jakość, niż na tych większych. Obserwuje kilka ciekawych postaci i w zasadzie oglądam głównie ich. Z jednej strony żeby kanał stał się wielki, to musiał zaczynać od zera, więc skądś go ludzie znaleźli, po czym zostali na dłużej. Z drugiej strony samemu nigdy nie szukałem, ani nie oglądałem małych twórców i ciężko mi było uwierzyć w to, że zakładając własny kanał skądś weźmiesz te pierwsze kilkaset / kilka tysięcy widzów. No ale tak to działa.

A Wy w jakiej grupie jesteście? Oglądacie wyłącznie dużych, (powiedzmy) profesjonalnych twórców? Małe kanały jeśli już to tylko sprawdzicie z ciekawości, ale nie zostajecie na dłużej? Czy oglądacie może tylko małych twórców, bo Ci duzi są zbyt mainstreamowi i nieciekawi przez twórczość dla ogółu?

#polskiyoutube #psychologia #youtube #tworczoscwlasna #film #filmy

Śledzisz małych twórców na YouTube?

  • Tak, subskrybuję i śledzę ich nowe filmy 57.4% (35)
  • Tak, subskrybuję kilka, ale bardzo rzadko oglądam 23.0% (14)
  • Nie lubię małych, oglądam wyłącznie duże kanały 1.6% (1)
  • Nie trafiłem na takich godnych uwagi 18.0% (11)

Oddanych głosów: 61

  • 13
@gry-sa-sztuka: Ja oglądam materiały co do których mam wrażenie że będą ciekawe i nie zwracam w ogóle uwagi na to jak popularny jest kanał czy filmik. Mam listę ulubionych kanałów i są na niej też takie które mają np. kilkanaście tys. subskrypcji więc niedużo. Ale zauważ, że jeśli kanał ma fajne materiały i nie z jakiegoś mega niszowego tematu to jeśli ma mało widzów znaczy że jest nowy, i na pewno
@gry-sa-sztuka: Chyba, że ktoś filmuje jakiś rysunek na kartce trzęsącą się ręka aparatem w telefonie z pierwszej dekady wieku, wtedy ogarnia mnie #!$%@? i przekreśla to dla mnie takiego twórcę.
@gry-sa-sztuka: Zobacz np. kanał Primer. 13 filmików w ciągu 2 lat a subów ma milion. Ale są też takie ewenementy jak Davie504, Seth Everman, albo inne streamy z minecrafta czy tym podobny szajs - największe kanały jutuba a kontent mało merytoryczny, nie za bardzo ambitny, ale najwyraźniej dla większości widzów zabawny. Więc nie zawsze wielkość kanału jest proporcjonalna do jakości czy ambitności materiału. Są też małe kanały jak motosapiens.pl na który
@matkaPewnegoMirka: Nie znam kanału, ale widzę, że ma ponad 30k subów i wrzuca ciągle filmy, więc wygląda to dobrze.

@4833478: Kurczę, no i jestem ciekaw jak mając tylko tylko 12 filmów gość ma tak duży kanał. No bo jak wrzucisz nawet najlepszy film na świecie na nowym kanale, to YT i tak go nie wyświetli w karcie na czasie, ani w ogóle ludziom. Musi tam być jakaś zewnętrzna promocja. No
Kurczę, no i jestem ciekaw jak mając tylko tylko 12 filmów gość ma tak duży kanał. No bo jak wrzucisz nawet najlepszy film na świecie na nowym kanale, to YT i tak go nie wyświetli w karcie na czasie, ani w ogóle ludziom. Musi tam być jakaś zewnętrzna promocja. No chyba, że filmów było więcej, ale zostały usunięte.


@gry-sa-sztuka: Raczej nie było więcej. Algorytmy youtuba mogły być inne jak ten kanał
Ja osobiście oglądam dużo małych kanałów bo często filmy są zrobione bardzo starannie i często mają lepszą treść od tych dużych twórców