Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mireczki, mam poważny problem.
Na początku lutego kupiłem samochód od handlarza, jeździłem przez cały ten czas ale okazuje się, że ubezpieczenie które miało być opłacone na rok, wcale nie jest opłacone. Sprzedawca mówi, że jest opłacone, firma ubezpieczeniowa mówi, że nie jest a ja nie wiem jak mam się do tego wszystkiego zabrać. Jeśli na portalu mPojazd wyświetla się informacja, że ubezpieczenie jest ważne jeszcze do 31.01.2022 to znaczy, że jednak polisa jest opłacona?

Pomocy, nie wiem co mam zrobić (,)

#samochody #ubezpieczenia #benefia #ubezpieczenieoc #prawo
  • 16
Jeśli na portalu mPojazd wyświetla się informacja, że ubezpieczenie jest ważne jeszcze do 31.01.2022 to znaczy, że jednak polisa jest opłacona?


@Syn_Krzysztofa: niekoniecznie, mogła się odnowić ale nie zostać opłacona

Warto wspomnieć, powołując się na przepisy z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych a dokładniej art. 32. ust. 1, że masz 14 dni na poinformowanie ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu. Jeśli w tym terminie dopełnisz wszystkich formalności (zwykle wystarczy pisemne zawiadomienie do ubezpieczyciela o
@Syn_Krzysztofa: czekaj bo mylisz kilka spraw - raz to, że to ubezpieczenie mogło być kupione na raty, więc owszem obowiązuje do tego 31.01.2022 ale trzeba to opłacić. Dwa, że po sprzedaży auta właściciel nie może odwołać ubezpieczenia, ale mógł zgłosić ten fakt i ubezpieczalnia zrobiła rekalkulację - stąd by była dopłata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: a jeśli sprzedawca sprzedawał jako firma, ale w umowie zaznaczył sobie, że:
2. Sprzedający oświadcza, że pojazd jest będący przedmiotem umowy stanowi jego własność i jest wolny od wad prawnych.
3. Nabywca oświadcza, że stan techniczny oraz wizualny pojazdu jest mu znany i nie ma do niego żadnych zastrzeżeń oraz, że sprzedający nie odpowiada względem kupującemu z przepisów rękojmi sprzedanej rzeczy w odniesieniu do wad stwierdzonych po dokonaniu sprzedaży.

To