Wpis z mikrobloga

Safemoon works similarly to many other pyramid schemes. Like other pyramid schemes, early investors can make a lot of money, and late investors can lose a lot of money. Safemoon relies on investors buying the token and not selling it. To incentivize people to stay invested in a coin with little real-world value, Safemoon charges a 10% fee when you sell your Safemoon tokens. These tokens are then split between other holders of Safemoon, further incentivizing users to hold their investment.


Welp, wystarczył krótki research by nie ładować hajsu w niepotrzebne pump&dump.

#kryptowaluty #safemoon
  • 43
@myidioci:

The token has no real world functions, and other cryptocurrencies on Ethereum can do everything Safemoon seeks to do but better. Being that the token is on Pancakeswap, a “decentralized” exchange ran in conjunction with Binance, the token tries to categories itself as a decentralized Finance “DeFi” token, but this is far from the case.


Token sam w sobie jest bezużyteczny
@regal20: owszem, dopóki hype istnieje doputy procent będzie rosnąć. Problem w tym, że hype jest zawsze tymczasowy i po jakimś czasie, tygodniu lub dwóch, coin dobije do ATH, zostanie wyprzedany przez wieloryby które zarobią na nim najwięcej, a reszta zostanie... Z niczym
@Greensy: Konkretnie, o jakich wielorybach mowisz? Najwięksi gracze maja 140 bilionów tokenów, wyprzedają się powoli i w przeciągu miesiąca nie będą mieli już większego wpływu na kurs. Kto niby miałby się wyprzedać, żeby to padło, jaki adres portfela?

Drugie pytanie, kto niby tu pakuje oszczędności życia?
@miki4ever:

Najwięksi gracze maja 140 bilionów tokenów, wyprzedają się powoli


Skąd ta pewność że sprzedadzą powoli? Spójrz na historie coina i jego początki, powinieneś zrozumieć.

Przeglądałem tag i widziałem kilka osób pakujących ostatnie hajsy "mając nadzieję że przeżyją do kolejnej wypłaty". Trochę mi ich szkoda
@Greensy: Bo robią to od miesiąca, większość z nich jest obecna na discordzie, znamy ich i nie wiem czemu nagle mieliby działać wbrew sobie. Poza tym, jak już ci pisałem, nie maja oni już wiecej niż pare dziesiatych % wszystkich tokenów, nawet jak ktoś by wszystko zrzucił to nie będzie miało to dużego wpływu na cenę.

Pokaz mi jeden taki wpis na wykopie, ze ktoś się załadował tak, ze nie dożyje