Wpis z mikrobloga

Czy wytłumaczy mi ktoś zasady kontraktu B2B?

Pierwsza sprawa: załóżmy taką sytuację:
Dostaję ofertę na 9k brutto. Na UOP to jest 6400 netto przez 11 miesięcy, a w grudniu 5700 bo drugi próg XD

Jakby to wyglądało na B2B (podatek liniowy oczywiście)? Na FV mam 9000 netto + vat, czyli na FV mam 11070?
Czy może wtedy kwota netto dla mnie to jest łączny koszt pracodawcy z uop, czyli 10800 netto + vat, czyli 13200 na mojej FV?

Druga sprawa ulgi:
Pierwsze pół roku jest za darmo, a potem "mały zus" przez 2 lata, czyli te 380 zł? Po dwóch latach 1200?

Trzecia sprawa:
Ostatnie kilka lat tak to wyglądało, że mimo kontraktu B2B pracodawcy i tak dawali te 26 dni płatnego urlopu i płatne L4. Ostatnio czytam, że nie powinno się zawierać takich umów, bo nosi to znamiona umowy o pracę i brainlety z urzędu mogą się #!$%@?ć. Jak to teraz wygląda? To prawda?

Czwarta sprawa:
Jeśli dostaję taką ofertę, a nie mam otworzonej takiej działalności to co się robi? Kiedyś słyszałem, że to może potrwać od 1 do 3 miesięcy, żaden pracodawca nie będzie przecież tyle czekał, a czytałem na stronie zusu, że jak było się zatrudnionym w danym zakładzie pracy w danym roku kalendarzowym to potem nie można zmienić formy na B2B.

Piąta sprawa:
Czym B2B się różni od kontraktu managerskiego?

#b2b #samozatrudnienie #jdg #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza #praca daję #it dla zasięgu
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarteenVaanThomm: 2. pierwsze pol roku jest ulga na start, 380zl,pozniej 2 lata maly zus obecnie ok 680zl jeśli pamiętam dobrze

4. Jak się nie ma działalności to się otwiera. Na luzie się w miesiąc wyrobiłem, złożenie papierów to dzień dwa i wszystko online. Najdłużej czekałem na decyzję w sprawie bycia vatowcem, z 3 tygodnie. Ale w sumie wszystko zdążyłem mieć gotowe bez problemów w ciągu miesiąca, po prostu zacznij wszystko załatwiać
@p4wl:
1. tak koszt pracodawcy to kwota na fakturze, ale pracodawcy na to nie idą bo ryzykują że to ukrywanie UoP i nic z tego nie mają
2. najpierw tylko zdrowotna ~350 potem ~700 potem ~1500 ale sporo się odlicza od dochodu i podatku np 300zł ze zdrowotnej pomniejsza podatek
3. Tak, niektórzy wpisuje dnie nieświadczenia usług, ale poprawniej jest podnieść stawkę, tak żeby pokryło urlop
4. Jak masz profil zaufany