Wpis z mikrobloga

@shiromaru: Przykry ten post. Wykorzystywanie zmarłych - i to tak w okrutny sposób - do propagowania rasizmu jest po prostu obrzydliwe. Autor sprawia wrażenie, jakby celowo jeszcze podbijał emocje, aby wywołać jak największy hejt na osoby innego koloru skóry (wykorzystuje przy tym taktykę środowisk anti-choice). Przerażające jest to, że ktoś usiadł i spędził ileś tam kwadransów swojego życiu na napisanie takiego paszkwila.
@shiromaru: Strasznie głupie jest to że takie podwójne standardy stosują na każdym kroku.

Równie dobrze można napisać łzawą historyjkę o biednej babci, którą brutalnie zgwałciło i zamordowało dwóch mężczyzn i próbować ukierunkować gniew na płeć męską pisząc że 99% przestępstw seksualnych popełnia niecałe 50% społeczeństwa.

Jednak w gdy w powyższym przykladzie wykopki dostrzegają fikołek i wylew mizoandrii, to w przypadku przytoczonym przez Ciebie coś wyłącza zdolność do rozsądnego myślenia.
Równie dobrze można napisać łzawą historyjkę o biednej babci, którą brutalnie zgwałciło i zamordowało dwóch mężczyzn i próbować ukierunkować gniew na płeć męską pisząc że 99% przestępstw seksualnych popełnia niecałe 50% społeczeństwa.


@venividi: xD tylko że właśnie absolutnym mainstreamem jest narracja, że mężczyźni są toksyczni i brutalni, przemoc ma płeć i tak dalej. Nikt nie kwestionuje tego, że mężczyźni mają o wiele większe predyspozycje do przemocy. Każdemu kto by próbował, statystyki
tylko że właśnie absolutnym mainstreamem jest narracja, że mężczyźni są toksyczni i brutalni, przemoc ma płeć i tak dalej.


@lab_rat: Nie jest. Mało kto poza skrajnymi feministkami pisze o tym że przemoc ma płeć.


No ale jeżeli mówimy o potencjalnych predyspozycjach rasowych, to nawet jeżeli wspieramy się statystykami, to mądrzejsze o tym nie wspominać, to wcale niepodobne, wcale niepodobne.


@lab_rat: Podaj proszę badania dowodzące że poziom melaniny w skórze wpływa
Problem z białymi przestępcami jest taki, że popełniają przestępstwa.

Problem z czarnymi przestępcami jest taki, że są czarni.


@shiromaru: Wydaje mi się, że głównie wynika to z tego, że białe dzielnice są albo porządne, albo patologiczne, a czarne są praktycznie tylko patologiczne

Białych przestępców kojarzy się z patusami, widzisz grupę białych facetów i już podświadomie po ich aparycji możesz poznać, czy są patologiczni, czy normalni. A jak widzisz siedzącą grupkę czarnych
s.....2 - > Problem z białymi przestępcami jest taki, że popełniają przestępstwa.
 Pr...

źródło: comment_1619178104LyGIuGXrsfWcR5IekdVPUR.jpg

Pobierz
@shiromaru: Do tego cały amerykański i lewicowy mainstream buduje przekaz BLM, w którym czarni kryminaliści tacy jak Gorge Floyd przedstawiani są jaki przykład przeciętnego czarnego obywatela. Do tego rabowanie sklepów przez murzynów w czasie demonstracji mainstream traktuje jako coś naturalnego, na co trzeba przymykać oko, bo jak robią to czarni to jest normalka. Wyłania się z tego przekaz medialny, że czarny = przestępca
A z drugiej strony prawicowy kreuje ten sam
Do tego cały amerykański i lewicowy mainstream buduje przekaz BLM, w którym czarni kryminaliści tacy jak Gorge Floyd przedstawiani są jaki przykład przeciętnego czarnego obywatela


@szary2: Przekaz jest taki, że czarni kryminaliści, tacy jak George Floyd, nie zasługują na bycie zabijanymi przez policjantów, którzy przekraczają swoje uprawnienia.

To całe "robienie świętego" i "pomijanie przestępstw" to głównie wymysł wykopków i alt-rightu. Nikt ni uważa, że Floyd nie był skazanym przestępcą. Był nim.
@Zoodiak: @shiromaru: ale przecież oni byli czarni, co widać na załączonym zdjęciu w komentarzu pod postem, a wy macie problem pogodzić się z faktami, dotyczącymi tej historii i oczywiście jak zwykle wyciągana jest karta rasizmu no bo jak ktoś śmie pisać źle o czarnych, oni zawsze didndu nuffin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale przecież oni byli czarni, co widać na załączonym zdjęciu w komentarzu pod postem, a wy macie problem pogodzić się z faktami, dotyczącymi tej historii i oczywiście jak zwykle wyciągana jest karta rasizmu no bo jak ktoś śmie pisać źle o czarnych, oni zawsze didndu nuffin ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ciachostko: Mogę Ci przytoczyć dziesiątki artykułów gdzie biały kogoś brutalnie morduje, ale co z tego? Podpowiem Ci,
@ciachostko: Komucha? Ja jestem prawicowcem i głosowałem na Donalda Trumpa w USA, który zresztą uzyskał wsparcie wielu środowisk LGBT w moim rejonie (New Jersey).

Ja Ci zadałem pytanie, od którego uciekłeś. Powtórzę: co to ma do rzeczy, że sprawca był czarny? Bo z mojej perspektywy tyle samo, co to, że był mężczyzną. Przyznajesz, że kolor skóry nie ma tu znaczenia?