Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
31 maja kończy się moja umowa o pracę. Prawdopodobnie nie będę jej przedłużać, bo zmienię pracę. Czy oprócz tego, że wypadałoby w sensownym czasie powiadomić o tym fakcie obecnego kierownika, powinnam napisać jakieś wypowiedzenie, tak dla formalności? Czy wystarczy, że nie podpiszę kolejnej umowy i rozstaniemy się z końcem maja?
#prawopracy #mirkopomusz #pracbaza
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atinay: a co jak podpiszą i dopiero wtedy będziesz składać wypowiedzenie pisemnie, co oczywiście będzie dopiero wchodziło w życie z końcem miesiąca, w którym złożysz
a do tego jeszcze pełną wysługę 3 miesięcy okresu wypowiedzenia? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Atinay:
Nie podpisujesz kolejnej umowy i tyle. Umowa na czas określony kończy się po okresie na jaki została zawarta. Gdybyś miała dalej pracować konieczne byłoby zawarcie nowej umowy. Niektórzy praktykują zawieranie aneksów z wydłużeniem czasu trwania umowy na czas określony jednak nie jest to poprawne i taki aneks traktuje się jak kolejną umowę. Polecam Art. 30. § 1. Kodeksu pracy.
Wypowiedzenie składasz gdy chcesz rozwiązać umowę przed końcem okresu na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atinay: zazwyczaj kierownicy są średnio zorientowani kto i do kiedy mają umowę pracownicy. Takimi sprawami zajmuje się administracja.

Jak masz spoko ekipe to już możesz ich poinformować że kończysz tutaj pracę za miesiąc. Może ktos się wstawi albo dadzą podwyżkę. Jak robisz z bucami to też proponuje zawiadomic. Nigdy nie wiadomo z kim będziesz współpracowała w przyszłości.
  • Odpowiedz
@Atinay:
To jeszcze doprecyzuję, że pisząc "nie podpisujesz nowej umowy i tyle" miałem na myśli taki techniczny aspekt. Natomiast tak jak Mirki napisały, jeżeli masz ok ludzi to szkoda palić mosty i warto powiadomić o swojej decyzji wcześniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kabas: @Ervel: zmiana pracy jeszcze na 100% pewna nie jest. Jak będzie to oczywiście poinformuję kierowniczkę, że nie przedłużam umowy. Na razie nic nie mówię, bo jak praca nie wypali to zostaję tu gdzie jestem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dibhala: jak podpiszę przedłużenie to mam miesiąc wypowiedzenia i ewentualnie może uda mi się dogadać, żeby odejść wcześniej za porozumieniem stron. To akurat wiem
  • Odpowiedz