Wpis z mikrobloga

No dobra, spróbujmy przewidzieć co się stanie z #safemoon w niedalekiej przyszłości. Oczywiście jak wiadomo scenariusze są dwa. A ponieważ u mnie raczej szklanka do połowy pełna niż pusta to scenariusz raczej optymistyczny. Otóż co ma #safemoon a nie mają stare alty. On dzięki redystrybucji coś "robi". Jedni nazywają to piramidą Ponziego, inni wynagradzaniem hodlerów. Nie ważne. Ważne, że jest to kontrowersyjne. Dlaczego jest to ważne? Bo prędzej czy później trafi do mediów mainstreamu. Bo co możecie znaleźć w mainstrimie o crypto do tej pory? Ano #bitcoin mocno "zmalau/urus" lub Chiny / facebook uruchomią własne #kryptowaluty i to by było na tyle. Mainstream nigdy nie napisze, że krypto "x" jest takie fajne, bo jest fajne, ale że "y" jest mocno kontrowersyjne już chętniej. I to przechodzimy do sedna sprawy. Media mainstreamowe zazwyczaj kończą newsa, czy reportaż bez postawionej tezy, tylko pozostawiają znak zapytania. I jak wszędzie po takim newsie zdania będą podzielone. Dodatkowo dyskusje na social, ktoś tam z milionami followersów retwittnie newsa. Połowa odbiorców mainstreamu stwierdzi, że to chyba ryzyko na które nabierają niewinnych ludzi, a druga połowa stwierdzi... hmm ciekawe to, może sprawdzę w guglu co to takiego. Kurde w banku mam 0,01% rocznie, nieruchomości drogie w cholere, czasy wzrostu bitcoina przegapiłem, hazardu nie lubię, bo jak postawię na Barcę a ona przegra to tracę wszystko. Więc czemu by nie spróbować wejść w to safecóśtam, choćby za drobne, tyle co kosztuje pizza chociażby ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest jedno ale. Nikomu z ulicy nie będzie łatwo w to wejść, ale dopóki nie będzie łatwo wejść to będzie tanio. Potem już nie.
  • 6
@ericflat: Media mainstreamowe (telewizja) nie wiem czy kiedykolwiek nawet pisała o Ethereum. Youtuberzy (przeciętni) wspominają o Ethereum, ale zwykle o niczym innym. Tak więc Safemoon nie będzie raczej popularny nigdy.