Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kernydz A wiesz co to jest celowość? Ubrań czy smartfona nie kupuje się w celu zadawania cierpienia chińskim pracownikom. Kupowanie mięsa bezwarunkowo wiąże się celowym z zabiciem zwierzęta. Co innego jak przez przypadek przejedziesz zwierzę czy człowieka na drodze, co innego jak celowo przejedziesz. Druga sprawa że warunki w Chinach czy gdziekolwiek indziej da się (przynajmniej w teorii) poprawić. W sensie do produkcji smartfonów nie jest potrzebne łamanie praw człowieka czy
  • Odpowiedz
@Wijj: ale ja nie kupuję mięsa żeby zadać cierpienia zwierzętom tylko dlatego że jest mi potrzebne. Warunki uboju też da się poprawić. Poza tym co jest lepsze, szybka śmierć i cyk na stół, czy lata pracy w obozie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Nie jest ci potrzebne do życia ani zdrowia, a kupując je świadomie wspierasz przemysł którego celem jest zabicie zwierzęcia i pozyskanie mięsa. Więc zabijasz zwierzęta, żywe czujące istoty i cierpiące istoty bez powodu. Warunki da się poprawić, ale samo zabicie zwierzęcia jest niemoralne, a tego aspektu nie da się wyeliminować. Oczywiście lepiej jest zabić np. człowieka, który miał dobre życie i zrobić to szybko, niż go wcześniej torturować, ale lepiej
  • Odpowiedz
@Wijj: jest mi potrzebne do życia i zdrowia bo je lubię i jest zdrowe. I to nie jest obiektywnie niemoralne, tylko w twoim bajkowym świecie gdzie zwierzątka to kochani przyjaciele. W świecie dorosłych zwierzęta to zasób.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Nie nie jest według wszelkich badań naukowych ludzie mogą zyć w zdrowiu bez jedzenia mięsa, zadają mniej cierpienia I taka dieta jest lepsza dla klimatu. Takie jest zdanie nauki i największych organizacji dietetycznych, ty z kolei sobie wymyśliłeś że potrzebujesz. A smak jak już ustaliliśmy nie jest dobrym argumentem, bo niektórym może smakować np. mięso dzieci.
  • Odpowiedz
@Wijj: ale to nie jest żadna dyskusja żebym tu wymyślał argumenty. już ci mówiłem że będę sobie jadł mięso i mam w dupie twoje dziecięce dylematy etyczne a ty się dalej prujesz XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Dziecięce to są odpowiedzi których używasz, wszystko można uzasadnić "bo lubię" "i mam w dopiero twoje dylematy", Wyobraź sobie Niemców którzy zapytani czemu mordują Żydów odpowiadają "bo lubię" , już samo to, że używas takich słów w celu uzasadnienia czegokolwiek pokazuje, że z tą dziecinnością jest na odwrót. Mam nie gwałcić dzieci i nie znęcać się nad psem? Będę to robił bo lubię i w dupie mam twoje dylematy etyczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Jeśli są złe to podaj czemu, chyba, że tego też nie potrafisz, albo znowu polecisz bzdurą typu "bo są złe i już" . Te analogię porównują zadawanie niepotrzebnego cierpienia do zadawania niepotrzebnego cierpienia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Nie jest potrzebne, bo nie potrzebujesz tego do zdrowia czy życia. Cała reszta to fanaberią. A co jakby kanibal ci powiedział że musi zabić człowieka bo jest mu to potrzebne żeby mógł zjeść człowieka i zrobić ubranie z jego skóry? Pewnie powiedział byś mu, że nie jest mu to tak naprawdę potrzebne do życia i jest neetyczne. To samo można powiedzieć o zwierzętach, ale tego nie zrobisz, bo jesteś hipokrytą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Czasem, w sumie jak czytam twoje wypowiedzi to faktycznie czuć baitem, bo nie wierzę, że ktoś serio tak to sobie racjonalizuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Bo to jest żałosne, ucieczka intelektualna, zamiast komuś udowodnić, że się myli, to taki powie, że ma argumenty w dupie, bo niewygodne. Z argumentami można się zgadzać lub nie I najlepiej wyjaśnić dlaczego. Jak ktoś pisze w rozmowie, że ma je w dupie to to co mówi jest nic nie warte. Nieźle świat by funkcjonował jakby tak jak ty dyskutowali np. Sędziowie czy lekarze.

-"Panie doktorze, pacjent nie ma guza
  • Odpowiedz
@Wijj: czyli bohater XD brawo XD ale medal z kartofla se sam wystrugaj XD i serio myślałeś że ja potrzebuje jakichś argumentów żeby mięso jeść? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Kernydz Nie potrzebujesz argumentów, tak samo jak morderca nie potrzebuje argumentów żeby zabijać ludzi. Argumentów potrzebujesz jak chcesz uzasadnić, że coś jest fałszywe lub prawdziwe, etyczne lu nieetyczne itd.
  • Odpowiedz