Wpis z mikrobloga

@Kernydz: Robisz też inne rzeczy, które ewolucyjnie działają u zwierząt? Zjadasz swoje młode? Zabijasz innych ludzi? XDD Człowiek ma moralność, więc potrafi decydować, co jest dobre a co złe. Zabijanie zwierząt akurat jest złe
@Kernydz No powiedziałeś że zdrowie i smak to dobry argument za etycznością jedzenia mięsa co jest absurdem. Druga sprawa to to, że do zdrowia mięso nie jest potrzebne co pokazują badania. Zostaje tylko smak. Niektórzy mogą lubić ludzkie mięso, ale to nie znaczy, że etyczne jest żeby zabili i zjedli człowieka, podobnie sprawa wygląda w twoim przypadku tyle, że że zwierzętami.
@Wijj: jak dorośniesz i zrozumiesz że ludzie > zwierzęta to będziesz mógł rozmawiać z dorosłymi, a tak poza tym to mam w dupie twoje zdanie na temat etyki jedzenia mięsa, będę to robił i nic nie poradzisz XD
@Kernydz ludzie to zwierzęta, ale nawet jak uważasz że życie ludzkie jest warte więcej niż innych zwierząt to i tak nie zmienia tego, że wciąż jedzenie mięsa to zadawanie niepotrzebnego cierpienia I bezsensowne zabijane zwierząt, nawet jeśli uważasz, że są mniej wartościowe.
@Kernydz kolejny bezsensowny argument używany, gdyż już wszystko inne zawodzi, wyobraź sobie podobne słowa w ustach gwałciciela "to nie gwałć, ja będę".
@Kernydz Ludzie to zwierzęta i nawet jeśli przywiązujesz mniejszą wagę do zwierząt-nie ludzkich, to jedząc mięso wciąż powodujesz niepotrzebną śmierć i cierpienie, więc to czyje życie cenisz bardziej tego nie zmienia.
@Wijj: dalej mam to w dupie XD a ty jak taki jesteś etyczny, to rozumiem, że nie korzystasz ze smartfona? Ubrania szyjesz sam, a nie kupujesz tych szytych w chinach? Nerkowcow i awokado też nie jesz? Czy Twoja etyka jest tylko dla zwierzątek?
@Kernydz A wiesz co to jest celowość? Ubrań czy smartfona nie kupuje się w celu zadawania cierpienia chińskim pracownikom. Kupowanie mięsa bezwarunkowo wiąże się celowym z zabiciem zwierzęta. Co innego jak przez przypadek przejedziesz zwierzę czy człowieka na drodze, co innego jak celowo przejedziesz. Druga sprawa że warunki w Chinach czy gdziekolwiek indziej da się (przynajmniej w teorii) poprawić. W sensie do produkcji smartfonów nie jest potrzebne łamanie praw człowieka czy wyzysk.
@Wijj: ale ja nie kupuję mięsa żeby zadać cierpienia zwierzętom tylko dlatego że jest mi potrzebne. Warunki uboju też da się poprawić. Poza tym co jest lepsze, szybka śmierć i cyk na stół, czy lata pracy w obozie?
@Kernydz Nie jest ci potrzebne do życia ani zdrowia, a kupując je świadomie wspierasz przemysł którego celem jest zabicie zwierzęcia i pozyskanie mięsa. Więc zabijasz zwierzęta, żywe czujące istoty i cierpiące istoty bez powodu. Warunki da się poprawić, ale samo zabicie zwierzęcia jest niemoralne, a tego aspektu nie da się wyeliminować. Oczywiście lepiej jest zabić np. człowieka, który miał dobre życie i zrobić to szybko, niż go wcześniej torturować, ale lepiej nie
@Wijj: jest mi potrzebne do życia i zdrowia bo je lubię i jest zdrowe. I to nie jest obiektywnie niemoralne, tylko w twoim bajkowym świecie gdzie zwierzątka to kochani przyjaciele. W świecie dorosłych zwierzęta to zasób.
@Kernydz Nie nie jest według wszelkich badań naukowych ludzie mogą zyć w zdrowiu bez jedzenia mięsa, zadają mniej cierpienia I taka dieta jest lepsza dla klimatu. Takie jest zdanie nauki i największych organizacji dietetycznych, ty z kolei sobie wymyśliłeś że potrzebujesz. A smak jak już ustaliliśmy nie jest dobrym argumentem, bo niektórym może smakować np. mięso dzieci.
@Wijj: ale to nie jest żadna dyskusja żebym tu wymyślał argumenty. już ci mówiłem że będę sobie jadł mięso i mam w dupie twoje dziecięce dylematy etyczne a ty się dalej prujesz XD
@Kernydz Dziecięce to są odpowiedzi których używasz, wszystko można uzasadnić "bo lubię" "i mam w dopiero twoje dylematy", Wyobraź sobie Niemców którzy zapytani czemu mordują Żydów odpowiadają "bo lubię" , już samo to, że używas takich słów w celu uzasadnienia czegokolwiek pokazuje, że z tą dziecinnością jest na odwrót. Mam nie gwałcić dzieci i nie znęcać się nad psem? Będę to robił bo lubię i w dupie mam twoje dylematy etyczne. -
@Kernydz Jeśli są złe to podaj czemu, chyba, że tego też nie potrafisz, albo znowu polecisz bzdurą typu "bo są złe i już" . Te analogię porównują zadawanie niepotrzebnego cierpienia do zadawania niepotrzebnego cierpienia.