Wpis z mikrobloga

tl:dr: Patologa w Polsce z nieoddawaniem kaucji za wynajem. To jest problem o którym się nie mówi. Gdzieś ktoś pisał: "tylko frajer oddaje kaucję" i z tego robią sobie bonusy do wypłaty. Tym razem nie odpuszczę dziadom. Zakładam tag: #mirekwindykuje

Oszukała mnie agencja nieruchomości (na olx podali się za właściciela), która ma kilka spółek pod ten cel, każda na członka rodziny, strony pod wynajem wyglądające na scam, zajmowali się też windykacją, kuci na cztery łapy. Wiszą mi 2 tysiące i po prostu nie odbierają telefonu. Dali mi rachunek z wymyślonymi liczbami (na mailu udowodniłem, że powinni zwrócić całość, co potwierdzi spółdzielnia z kosztami) i urwał się kontakt.

Zrobię później jakąś stronę gdzie będzie można się dzielić informacjami na temat tych spółek (rodziny) i bota na grupy pod wynajem na fejsie, żeby codziennie puszczało ogłoszenie o oszustach i może znajdę innych pokrzywdzonych, widziałem już paru w sieci.

Chcę też załatwić to przez e-sąd (umowa jest na właścicielkę mieszkania, nie mam do niej kontaktu, a umowę podpisywałem z pełnomocnikiem z tej agencji). Ustawowy miesiąc z oddaniem kaucji minął 3 tygodnie temu i oddali tylko połowę.

Ktoś ma ciekawe pomysły co z nimi zrobić? I czy można wnioskować w sądzie o zadośćuczynienie za stracony czas? Tu na wskazaną fundację.

Mam gdzieś książkę Turalińskiego o windykacji, jeszcze ją przejrzę.

#windykacja #prawo #mieszkanie #wynajem
  • 7
@tler: mowa o kaucji czy zadatku?
Lap bo akurat siorka ma problem z januszem biznesu co nie chce zwrocic kaucji (w umowie jest jasno napisane KAUCJA a nie ZADATEK-bo to 2 rozne sprawy podlegajace roznym prawa)

"Niemniej orzecznictwo sadowe nie pozostawia wątpliwości co do faktu iż zaliczka nie spelnia funkcji zabezpieczającej. Uzasadnienie wyroku SA:
„Zarachowanie zaliczki na poczet świadczenia nie wywołuje zatem innych istotnych skutków prawnych, w szczególności zaś nie spełnia
Chcę też załatwić to przez e-sąd (umowa jest na właścicielkę mieszkania, nie mam do niej kontaktu, a umowę podpisywałem z pełnomocnikiem z tej agencji). Ustawowy miesiąc z oddaniem kaucji minął 3 tygodnie temu i oddali tylko połowę.


@tler: oho zaczyna się dobrze, może lepiej skontaktuj się z prawnikiem bo zaraz pozwiesz nie tę osobę i jedyne z czym skończysz to #!$%@? na kosztach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tler:

Ale na logikę to agencja odpowiada, bo dlaczego miałaby właścicielka


Skoro umowa jest z właścicielką to czemu ktoś inny miałby odpowiadać? Przecież to ona jest stroną dla ciebie
@poprostuzyj: Kaucję przelewałem na konto tej firmy od wynajmu, z którą nie ma kontaktu. Będę teraz pisać polecone też do właścicielki, korespondencję teoretycznie muszą jej przekazywać.