Wpis z mikrobloga

Użytkownik @MSKappa dał dzisiaj przykład jak mogłoby wyglądać Grand Prix Katowic. Z początku może i brzmi to śmiesznie, ale gdy się zastanowić:
W Europie Wschodniej nie ma ani jednego GP (Węgry sie nie liczą), a baza kibiców Roberta jest ogromna. Po dołączeniu do Alpine Robert oraz Orlen mogą wywierać presję na FIA o organizację Grand Prix w Polsce. Teraz pomyślmy jak podeszliby szefowie zespołów do takiego pomysłu:
- Alpine oczywiście na tak, ich etatowy kierowca ma swój domowy wyścig + Marcin Budkowski.
- Mercedes, Aston Martin i Williams siedzą w kieszeni Wolffa i zagłosują tak jak on chce. A jak wiadomo Toto ma matkę z Polski. Nietrudno sie domyślić co wybierze.
- Haas - Ameryka kocha Polske a Polska kocha Ameryke, nietrudno przewidzieć jak będą sie na to zapatrywać
- Alfa Romeo - po tytanicznej pracy jaką wykonał Robert są pełni szacunku do polskiej siły, nie wyłamią się
- Ferrari - Ciężko coś przewidzieć ale jak cały padok szanują Roberta
- McLaren nie wiem
Co i tak daje większość głosów. Teraz pytanie gdzie zorganizować takowe Grand Prix? Budować nowy tor, skorzystać z istniejącego Toru Poznań/Toru Kielce czy wyścig uliczny? Wszystko przed nami. W 2022 roku możemy być świadkami historycznych decyzji jeśli chodzi o motorsport w Polsce. Szykuje się piękna dekada.
#f1 #kubica
3x32 - Użytkownik @MSKappa dał dzisiaj przykład jak mogłoby wyglądać Grand Prix Katow...

źródło: comment_1619107841B0BZLrTnoxkDFKsAugZKBp.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WypadlemZKajaka: Tor Kielce XDDD
1000 razy byłem za dzieciaka na kjs, driftach. Pare razy jeździłem na track dayach na Kielcach. Przecie ten tor się nadaje na Clio Cup. Bylem tez na SPA. I Kielce nie nadaje się do niczego co ma F z przodu. Co ten matol gada to ja nie wiem XD
  • Odpowiedz
@3x32 Na tym torze nie ma nawet jednego fajnego miejsca na DRS. Ja bym proponował gruntowną przebudowę toru Poznań (który miał już swój epizod w F1) i organizacje wyścigu właśnie tam. Był rozważany na Grand prix bloku wschodniego za PRL.

  • Odpowiedz