Wpis z mikrobloga

17 lat od wejścia do Unii i jedyne co macie w młodym wieku, to kredyt na całe życie, wynajem klitki 30-35m2 lub dzielenie mieszkania z obcymi ludźmi. O pensjach nie wspominam, bo żeby dobrze zarabiać trzeba być albo z IT, albo mieć +30 lat i długi staż #!$%@? za półdarmo wraz z dyplomami. W gratisie zryta psychika.

Zrobili sobie tutaj z nas kolonie niewolników i osadzili swoich konsulów do trzymania nas za mordę, a wy jeszcze im w dupę wchodzicie XD

#nieruchomosci #pracbaza #takaprawda #bekazpodludzi #uniaeuropejska #polakicebulaki #bogactwo #heheszki
  • 180
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy ja bym nie narzekał gdyby nie to że widzę jak rozdawnictwo rozwala rynek od kilku lat. Wszędzie rybki z krótką datą ważności zamiast wędki. Ceny zaczęły rosnąć w szalonym tempie jakieś 4 lata temu. Przypadek? Nie sądzę.

A do tego dodam na koniec jedno mądre przysłowie: "Możesz zaciągnąć konia do wodopoju, ale nie zmuśisz go żeby pił"...
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy przepraszam Sebastianie, poczęstować cię szlugiem czy harnasiem? Ile ty masz lat? Twoi rodzice pamiętają jak to było przed Unią? Jesteś z tego samego worka co julki chcące wprowadzenia komunizmu. Takim samym debilem. Możesz nie pamiętać polski z lat 90 i początku 2000, jak na ulicach szczytem luksusu było 20 letnie audi 80 o 100 już nawet nie wspomnę. Możesz nie pamiętać jakie wrażenie robiły wczasy w Grecji albo Egipcie. Tak
  • Odpowiedz
a w jakimś kraju zwyczajni młodzi ludzie mają mieszkania w dwa lata po zakończeniu studiów ( ͡º ͜ʖ͡º)


@uriel_ck: tak. A przynajmniej tak było w niektórych państwach arabskich, w Kuwejcie na przykład :-) Dotyczyło to tylko rdzennych obywateli, w czasach gdy mieli od groma pieniędzy z ropy.
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli: Nie jestem Sebastianem, nie palę szlugów, sporadycznie piję alkohol, mam 24 lata. Wiem, że były to pytania retoryczne, ale sam wyskoczyłeś z tematem lujów na łeb, więc cię wyśmiałem.

Nie obrażaj mnie, widać, że pęka ci żyłka. Nie twierdzę, że kraj stoi w miejscu, wskazuję tylko na istotne różnice między nami, a zachodem i to, że nie wszystko układa się tak pięknie.

Moich rodziców 20 lat temu było stać
  • Odpowiedz
@Fennrir: pisalem tez o Bialorusi sasiadnim kraju ktory do dzis otrzymuje gigantyczne dotacje od Rosji i ledwo ciagnie a to ona byla wzorem dla srodowisk anty UE ( Ukraina zreszta tez do 2014 roku - sporo bylo filmikow ze to propaganda i sobie radza).
  • Odpowiedz
@Eli_Cohen: Nie wyjechałeś tam dzięki Unii.

Jestem jak najbardziej za Strefą Schengen. To rozwiązanie nie jest zamknięte dla krajów, które nie są w UE.

PS - Zajebista historia Eliego Cohena i super zobrazowano to na Netflixie, jeden z moich ulubionych seriali, choć krótki.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy oj tak tak byczq pracuj nad referendum polexitowym to nawet w brukseli nie będzie bezpieczników tylko jeden starszy Pan zrobi sobie co chce.

Może właśnie jest tak bo jesteśmy w ue, a bez tego byłoby jeszcze gorzej? Może obecny stan to max jaki jesteśmy w stanie wyciągnąć przy polskich politykach będąc w unii?

Przypomnij sobie wszechobecne bezrobocie gdy nie byliśmy w ue, założenie, że bez ue byłoby lepiej nie ma
  • Odpowiedz