Wpis z mikrobloga

17 lat od wejścia do Unii i jedyne co macie w młodym wieku, to kredyt na całe życie, wynajem klitki 30-35m2 lub dzielenie mieszkania z obcymi ludźmi. O pensjach nie wspominam, bo żeby dobrze zarabiać trzeba być albo z IT, albo mieć +30 lat i długi staż #!$%@? za półdarmo wraz z dyplomami. W gratisie zryta psychika.

Zrobili sobie tutaj z nas kolonie niewolników i osadzili swoich konsulów do trzymania nas za mordę, a wy jeszcze im w dupę wchodzicie XD

#nieruchomosci #pracbaza #takaprawda #bekazpodludzi #uniaeuropejska #polakicebulaki #bogactwo #heheszki
  • 180
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: twoich rodziców było stać bo po przemianie ustrojowej ziemia i mieszkania były tanie jak barszcz xd mój ojciec pracując wtedy w pepsi mógł hektary kupować. Ale cent mieszkań wtedy to nie była wina dobrobytu, a ceny dziś to nie wina unii melepeto xd
  • Odpowiedz
@SmileJotPeGie:

Bo przyjeli by nas od tak do Shengen xD


Pewnie, ze nie. Zapłaciliśmy za to pełną kolonizacją handlu i przemysłu przez Niemcy.

Później mogliśmy brać kredyty w EBC i niemieckich bankach na projekty realizowane technologiami z UE. Z każdego wydanego w Polsce Euro do Unii wracało automatycznie 80 centów. Resztę odpbiorą sobie teraz w opłatach za CO2.
  • Odpowiedz
@Cypselus: Wiec pytam, co ma Unia (do której weszlliśmy w 2004) do planów budowy EJ z 1982 roku?

Co do pierwszego posta, zgadzam się w 100% zostaliśmy skolonizowani gospodarczo.

Polemizowałem z Twoim postem, który brzmiał:

@arysto2011: no nie, to nie jest mit ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ostatnio jeden polityk powiedział że bardzo dobrze że atomu w Żarnowcu nie mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Jestem ciekaw, co ma wspólnego projekt EJ w Żarnowcu, którego początki datuje się na 1982 (a nawet dekadę wcześniej) z mitem, jakoby cały dobrobyt i infrastruktura w Polsce to zasługa funduszy UE.


@arysto2011: Niestety, piszemy o dwóch zupełnie różnych rzeczach.

Ja insynuuje że jakbyśmy nie weszli do UE, to nasi super politycy, bez unijnego prawodastwa, zaprowadziliby ten kraj nad przepaść ekonomiczną. Sama chęć wstąpienia do UE wymusiła szereg mniejszych, bądź większych
  • Odpowiedz
@Cypselus: Bzdura do kwadratu. Reform za wiele nie było. Tuż przed referendum i podpisaniem traktatów akcesyjnych Polska zwiększyła liczbe studentów do 2 mln/rok, przez co w kilka lat przed akcesją zmniejszyliśmy bezrobocie o 5-6 milionów osób. Było nadal ciulowo. Po wejsciu do strefy Shengen większość z tych ludzi wyjechała.

Reszta "buduje" dobrobyt za 600 EUR na kredyt w niemieckich bankach.
  • Odpowiedz
@Cypselus: Niczego nie ignoruję. Nie otrzymałem od Ciebie żadnej informacji. Pozwól, że połączę naszą dyskusję w jeden ciąg:

@Cpselus: bez Unii z takimi politykami byłoby jeszcze gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arysto2011: Bardzo powszechny mit.
@Cepselus: no nie, to nie jest mit ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio jeden polityk powiedział że bardzo dobrze że atomu w Żarnowcu nie mamy (
  • Odpowiedz
@arysto2011: Nieprawda. Cały czas pisze o jednej rzeczy. Mamy słabych polityków, którzy bez bata w postaci UE, posiadając wolność działania, niechybnie rozwaliłby ten kraj.

Sprawa z Żarnowcem, zaś pokazuje że nie masz rozeznania w aktualnej sytuacji politycznej w kraju, więc jeśli nie łapiesz tej analogii, to dalszą dyskusja nie ma sensu. Mogę Ci to wytłumaczyć dokładnie, ale po co? Mądry człowiek, inteligentny, jak czegoś nie wie, to szuka informacji. Ty zaś,
  • Odpowiedz