Wpis z mikrobloga

Cześć! Ostatnio komuś spodobało się wyrzucanie śmieci na drodze prowadzącej do mojej miejscowości. Postanowiłem przepatrzeć te śmieci (potem posprzątałem oczywiście) i znalazłem tam paragon ze stacji benzynowej i dwie metki z ubrań PROSTO XD. Czy któryś z mirków próbował walczyć z takim frajerami, którzy tak syfią? Jeśli tak to proszę o pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #pytaniedoeksperta #las #smieci #patologiazewsi #pomocy
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blaise155: po paragonie można dojść kto płacił o ile płacił karta. Jeśli nie to jeśli świeże i jest monitoring nagrany to zobaczyć kto płacił i powiązać z tablicą rejestracyjną. Tylko tobie nikt takich rzeczy nie udostępni raczej, musisz zgłosić i wtedy policja powinna podjąć temat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blaise155: powinna, a czy to się okaże. Ew straż miejska jeśli taka jest. 7 kwietnia to raczej już po nagraniu, przeważnie trzyma się około tygodnia zapis ale możesz zapytać na stacji przed zgłoszeniem
@Blaise155: tak zgłaszałem, śmiecie znikały. Ważne jest aby tych śmieci nie ruszać, bo jak trafisz na kogoś komu się cokolwiek chce to mogą przeszukać takie śmieci i jak znajdą jakieś stare koperty z adresem czy jakiś dokument to jest szansa na obciążenie sprawcy mandatem i kosztami.
zabezpieczyłem


@Blaise155: to już nieistotne, bo oni do Ciebie nie zadzwonią ani nie napiszą. To są zgłoszenia anonimowe (da się pewnie ustalić zgłaszającego ale to nie jest takie proste)