Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że rozpoczyna się "wysoki" sezon rowerowy, oraz spodziewany jest większy ruch rowerowy, bo w sklepach brakuje od dawna rowerów. Mam zamiar poprowadzić kilka dni na mikroblogu, "przypominajki" z przepisów ruchu drogowego.

Więc zaczynam od popularnego mitu, że rowerzysta musi jechać przy samej krawędzi jezdni.
Otóż tak samo jak kierowca samochodu nie jedzie po dziurach, studzienkach itd, tak samo rowerzysta nie musi jechać przy krawędzi jezdni, po dziurach, studzienkach itd. Może spokojnie i bezpieczniej jechać w śladzie prawego koła samochodów. To daje miejsce do wykonania manewrów.

Teraz prawo:

Art. 16 4

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa


Możliwie blisko, czyli bezpiecznie i komfortowo.

Teraz jeszcze mało znany przepis:

Art 16

7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem pasa ruchu, jeśli pas ten umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku, z zastrzeżeniem art. 33 ust. 1.


Wiem jak to bywa z pisaniem prawdy na wykopie, więc od razu ostrzegam, wszelkie niekulturalne komentarze będę kasował.

#samochody #kierowcy #rower
reddin - W związku z tym, że rozpoczyna się "wysoki" sezon rowerowy, oraz spodziewany...

źródło: comment_1618989705iH3IiT4twyIo8Ml7now38n.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@macgajster: > AI doszła do wniosku, że żeby ludzi ochronić... trzeba ich wyeliminować ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pijesz do dzieł kultury które przewidują dystopię zamiast odnieść się do miejsc gdzie to zrobiono i zaskutkowało miastami nadającymi się do życia…
  • Odpowiedz
@reddin: co z pierwszym i drugim zdjęciem jest nie tak, to nie wiem, a w pozostałych przypadkach pokazujesz przecież sam koniec ścieżki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
co z pierwszym i drugim zdjęciem jest nie tak, to nie wiem,


W pierwszym brak wymaganego przepisami i rozporządzeniem oznakowania pionowego, oraz nieprawidłowo wykonane połączenie z jezdną (przejazdem rowerowym)

Drugi przypadek: https://youtu.be/J28T3uQF-xg

a w pozostałych przypadkach pokazujesz przecież sam koniec ścieżki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@zapalki: I co należy się teleportować na jezdnię tak? Otóż nie, wcale nie korzystać bo:

Prawo o Ruchu Drogowym


Art 33

Kierujący
  • Odpowiedz
@reddin: Rozumiem Twój punkt widzenia, ale dla mnie to trochę szukanie dziury w całym: rezygnacja z jechania ścieżką bo nie ma postawionego słupa, że to na pewno ścieżka, rezygnacja z jazdy całą długością ścieżki tylko dlatego, że się idiotycznie kończy i trzeba się odwrócić przed zjechaniem na ulicę itd. Ja jeżdżę na co dzień szosą, nawet po kilkadziesiąt kilometrów, ale nie rezygnuję ze ścieżek tylko dlatego że nie mamy w kraju
  • Odpowiedz
dla waszego bezpieczeństwa


@Anoniemamowy: Ale czego mam się bać? Przecież kierowcy mają prawo jazdy, badania, oc, tablice nie?
Zresztą gdyby nie PoRD to należałoby zakazać jazdy samochodem po tej samej drodze co ciężarówki, dla bezpieczeństwa kierowców samochodów osobowych.

A Jak na źle oznaczonym DDPiR z bramy wyjedzie kierowca i dojdzie do kolizji to kto będzie winny?

@zapalki: Ale dlaczego mam prowadzać rower? Z psem chodzi się na spacer, czemu kierowcy
  • Odpowiedz
@advert: aha, jak będę jechał ulicą gdzie są dziury i mógłbym sobie uszkodzić ogólnie mówiąc coś z koła to se pojadę po chodniku lub ściezką rowerową jeśli byłyby w lepszym stanie. Nawet jedną stroną samochodu. Nie tędy droga z takimi rozkminami. Żeby nie było, po świń mieście więcej jeżdżę rowerem niż blachosmrodem.
  • Odpowiedz
ale sam fakt zbudowania ścieżki z kostki nie oznacza automatycznie, że grozi uszkodzeniem mienia lub jest źle oznaczona.


to nie jest tak, że źli rowerzyści nie chcą jechać brukowaną ścieżką, bo nie lubią darmowego masażu odbytu. Problem polega na tym, że ścieżka rowerowa z kostki brukowej to w oczach pieszych po prostu czerwony chodnik, i w godzinach szczytu jest po prostu nieprzejezdna (no chyba, że lubisz krzyczeć co 20 sekund "#!$%@?Ć Z
  • Odpowiedz
Skoro wolisz mieć rację i napis na nagrobku "miał pierwszeństwo" proszę cię bardzo

@PrzThim: rozumiem, że to samo mówisz, jak na czerwonym przeleci tir i zmiecie osobówkę z planszy. To niezbyt rozsądne jeździć osobówką tam gdzie jeżdżą tiry kiedy jest tyle dostępnych lokalnych wiejskich dróg obok
  • Odpowiedz
aha, jak będę jechał ulicą gdzie są dziury i mógłbym sobie uszkodzić ogólnie mówiąc coś z koła to se pojadę po chodniku lub ściezką rowerową jeśli byłyby w lepszym stanie.


Nie.

Nawet jedną stroną samochodu. Nie tędy droga z takimi rozkminami. Żeby nie było, po świń mieście więcej jeżdżę rowerem niż blachosmrodem.


@embed: Dobrze, ale to nie znaczy, że w każdym mieście są te same problemy, oraz nie mam zamiaru na
  • Odpowiedz
Każdy, kto porusza się po drodze powinien posiadać obowiązkowe OC + małą tablicę rejestracyjną na rower. Nie raz, nie dwa widziałem pedalarza, który wjechał w auto i uciekł. Obowiązkowy również egzamin z PoRD.

Dlaczego ktoś, kto potencjalnie nie ma ubezpieczenia i nie zna przepisów może stwarzać zagrożenie?
  • Odpowiedz
Każdy, kto porusza się po drodze powinien posiadać obowiązkowe OC + małą tablicę rejestracyjną na rower. Nie raz, nie dwa widziałem pedalarza, który wjechał w auto i uciekł. Obowiązkowy również egzamin z PoRD.

Dlaczego ktoś, kto potencjalnie nie ma ubezpieczenia i nie zna przepisów może stwarzać zagrożenie?


@cibronka: A możesz napisać w jakim kraju to funkcjonuje? A może odpowiesz mi na pytanie, czemu ci co mają oc, prawo jazdy, tablice, badania
reddin - > Każdy, kto porusza się po drodze powinien posiadać obowiązkowe OC + małą t...
  • Odpowiedz
@reddin: zacząłeś się? Nie obchodzi mnie kto jest głównym sprawcą wypadków. Każdy poruszający się po drogach powinien mieć te same prawa i obowiązki.
  • Odpowiedz
zacząłeś się? Nie obchodzi mnie kto jest głównym sprawcą wypadków. Każdy poruszający się po drogach powinien mieć te same prawa i obowiązki.


@cibronka: To jest niemożliwe, bo zapominasz o głównej zmiennej. Fizyce.

możesz napisać w jakim kraju to funkcjonuje? A może odpowiesz mi na pytanie, czemu ci co mają oc, prawo jazdy, tablice, badania są głównymi sprawcami wypadków z pieszymi i rowerzystami?

Rok 2020 (poprzednie tak samo)
reddin - > zacząłeś się? Nie obchodzi mnie kto jest głównym sprawcą wypadków. Każdy p...

źródło: comment_1619071292fwGq5Ez7ePTHLFmMXtFdbS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz