Wpis z mikrobloga

@Dolan: eh, chyba się nie rozumiemy trochę xD

no ale tak. ruch #!$%@?ący musi wyjść od przeciwnika. samemu nie można się podłożyć pod szacha. Dlaczego? Bo jest ukryta, główna zasada gry, że wygrywa ten, który zbije pierwszy króla.
  • Odpowiedz
@Dolan: mam nadzieję, że teraz już jasne. dopiszę jeszcze to co skasowałem, że kiedyś taką sytuacje wymyśliłem przed snem, a dzisiaj mi się trafiła w grze, więc stwierdziłem, że dopytam jak to naprawdę jest.
  • Odpowiedz
że wygrywa ten, który zbije pierwszy króla


@Dawidk01: króla w szachach jako jedynej figury nie można zbić. Króla można jedynie szachować, co zmusza szachowanego gracza do:
a. wykonania królem ruchu na jedno z sąsiadujących, niezagrożonych pól
lub
b. zasłonięcia króla przed szachem
  • Odpowiedz
@Dawidk01 Nie przejmuj się wykopkami wyżej. Wyczuli, że mogą poczuć się 'mądrzejsi' od kogos i od razu naskoczyli na Ciebie z pogardą. Zapamiętaj, że król na szachowane pola nie wchodzi i z szachowanych pól ucieka. Taki skrót myślowy - król bylby w szachu wchodząc na te pola, dlatego wejść na te pola nie może.

Takie sytuacje moga prowadzić do pata, albo mata. Możemy zagrać czasem na lichess/chesscom. Napisz na priv.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: jeżeli nie masz ELO na poziomie 2500 i nie masz tytułu arcymistrza, to w ogóle nie zaczynaj grać w szachy okej? Nie masz prawa nawet wypowiadać słów "król", "goniec" itp. ZROZUMIANO?!
  • Odpowiedz