Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki, właśnie chcę kupić sobie pierwszy samochód w życiu, tylko nie wiem czego szukać.
Mam w zasadzie 2 wymagania: chcę, żeby był tani w utrzymaniu, do LPG (biedny studenciak 21 lvl here ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) i w miarę bezpieczny. Reszta nie ma większego znaczenia. Budżet ~10k.
Rozglądam się za czymś miejskim, bo w taki segment celuję (auto głównie do jazdy po mieście, jak już wyjadę raz na rok w trasę, to i tak max w dwie osoby). No i bardziej podobają mi się z wyglądu trzydrzwiowe, więc w miarę możliwości szukam właśnie takiego.
Póki co wypatrzyłem sobie cztery modele, wymieniam w kolejności od najbardziej chcianego:
1. Fiat Grande Punto
2. Peugeot 207
3. Opel Corsa D
4. Renault Clio III
Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat?


#motoryzacja #fiat #opel #renault #peugeot #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #607e96347ade77000b8dac4c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 20
@budus2: A poruszamy się autem do tyłu czy do przodu? :) Są jeszcze boczne lusterka, ewentualnie zawsze można zamontować kamerkę cofania jak ktoś odczuwa dyskomfort z związku z ograniczoną widocznością przy cofaniu.
@budus2: Astrą nie jeździłem, ale z dokładnie tego samego powodu wstrzymałem się z poleceniem Citroena C4 3d ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawko mam od 13 lat, ale widoczność w C4 jest mega gówniana i sprawiała mi duuuuże problemy
@AnonimoweMirkoWyznania: Utrzymanie każdego będzie porównywalne (Grande Punto i Corsa to technicznie nawet pokrewne auta), więc nie zdecyduje stan konkretnego egzemplarza. W grande Punto i (chyba) Corsie trochę upierdliwiej ustawia się luzy zaworowe (ważne na LPG) niż w Clio 1,2 16V i Peugeot'cie 1,4 75 koni. Peugeoty miały też chyba silnik 1,4 16v 95 koni - tutaj trzeba sprawdzić, czy to nie jest już ten spokrewniony z 1,6 Prince - jeśli tak
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tak, dołóż sobie 3k i kup KIĘ CEED 1 Generacji lub Hyundai i30 (to to samo)
w 13k kupisz auto z przed 2010 roku. Ja też myślałem, żeby kupić grande punto, ale to jest małe gówno i słabo się tym jeździ, kupiłem ceeda 1.4, auto bez awaryjne, rodzice mieli to samo auto co ja tyle, że w kombi i przez 250k nic im się nie zepsuło. Spalanie benzyny to
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma znaczenia na czym się skupisz. Wyfiltruj co jest w twojej okolicy i patrz na to:
1. Ma być od razu zagazowany
2. 5 drzwiowy (3 drzwiowym ciężej wychodzi się na parkingu)
3. Małe felgi (tańsze opony)
4. Jak nie będziesz robić współwłaściciela to patrz na rankomacie/mubi do którego masz tańsze OC (silnik ma znaczenie).
5. Nie był mocno skorodowany