Wpis z mikrobloga

Tl;dr


Dzisiaj rano zwolniłem się z januszexu. Jest to podwykonawca części do maszyn rolniczych, który zatrudnia prawie 800 osób na samej produkcji, z czego jakieś 500 Ukraińców xD. Oczywiście pracowałem na umowie zlecenie, stawka 20 zł brutto. Praca na trzy zmiany, nadgodziny niepłatne dodatkowo.

Byłem odpowiedzialny razem z takim Wiesławem (człowiek, który od powstania fabryki w 97 pracuje) za to, żeby linie produkcyjne "dobrze szły", za długo żeby o tym pisać. Ogólnie to tylko kilka osób umiało nadzorować linie produkcyjne. Szef Janusz, syn i zięć szefa, Wiesio i ja.

Szef z rodziną w niedzielę wyjechali na wakacje gdzieś daleko do Azji, wrócą po majówce. Produkcja musi iść, dlatego ja z Wisiem do tego momentu dostaliśmy zmiany po 12h, 6 dni w tygodniu xD.

Niestety Wiesio zaczął się źle czuć i wczoraj zabrała go karetka, prawdopodobnie covid. Z tego powodu szef zadzwonili oznajmił mi, że będę miał 24 godzinne dyżury, będę mógł spać w pokoju socjalnym i będę wołany tylko jak trzeba będzie ustawić maszyny, żeby "dobrze szły".

Powiedziałem, że to #!$%@? i rano wysłałem SMS, że się zwalniam. Oczywiście w umowie miałem napisane, że okres wypowiedzenia to miesiąc, ale to umowa zlecenie więc taki zapis się nie liczy xD.

Do tej pory dostałem prawie 100 SMS i drugie tyle nieodebranych telefonów. Fabryka stoi, 300 osób nie ma co robić, a Janusze zapewnie będzie musiał na cito wrócić z wakacji xD

Jak sobie pomyślę ile Janusz będzie musiał zapłacić za przestój fabryki, za pensje pracowników, którzy nie nie robili i za kary umowne to aż mnie w brzuchu skręca ze śmiechu xD.

#praca #pracbaza #januszebiznesu
derton778 - Tl;dr

SPOILER


Dzisiaj rano zwolniłem się z januszexu. Jest to pod...

źródło: comment_1618909589uVSVwBemURJgKWxhtGyZ15.jpg

Pobierz
  • 361
  • Odpowiedz
XDDDDDDD a co ty myślisz że Janusze mają jakiś wspólny kanał czy discorda? Nie będzie w stanie dowiedzieć się nawet gdzie on będzie chciał iść do pracy a co dopiero próbować mu narobić wkoło pióra.


@Barto_: kiedyś spotkałem się z taką sytuacją, że typ tak zaszedl za skore szefowi (ale tu faktycznie #!$%@? - nie bede pisal co bo moze ktos skojarzy firme), że szef uruchamial kontakty zeby sie dowiedziec gdzie
  • Odpowiedz
  • 1
@kefas_safek sam fakt że Januszowi chciało się poświęcać swój czas... A drugi Janusz słuchał pierwszego i bez namysłu i rozmowy z pracownikiem zwalniał go? Iksde #!$%@?.
  • Odpowiedz
kiedyś spotkałem się z taką sytuacją, że typ tak zaszedl za skore szefowi (ale tu faktycznie #!$%@? - nie bede pisal co bo moze ktos skojarzy firme), że szef uruchamial kontakty zeby sie dowiedziec gdzie gosc aktualnie pracuje, wsiadal w samochod i osobiscie jechal do szefa firmy zalatwic #!$%@?, ze 100% skutecznoscia. nie wiem skad mial info o zatrudnieniu, czy linked czy jakis znajomy, ale skonczylo sie na tym, ze ten typek
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego: ale on nie nekal ( ͡° ͜ʖ ͡°). GDPR nic do twgo nie ma. Poza tym 10 lat temu twgo nie bylo. Spoko, mow co chcesz, bron zlodzieja ja tam mam inne zdanie i wedlug mnie bardzo dobrze.

A co do podstawy prawnej o ktora pytales to jest przeciez paragraf na oszustwo - wprowadzenie w blad w celu uzyskania korzysci majatkowej. Skoro ktos wola CV a
  • Odpowiedz
GDPR nic do twgo nie ma


@kefas_safek: Czyżby?
A ja go nie bronię tylko uświadamiam jak wygląda sytuacja od strony prawnej.

A co do podstawy prawnej o ktora pytales to jest przeciez paragraf na oszustwo - wprowadzenie w blad w celu uzyskania korzysci majatkowej


Nie mający tu zastosowania.

Skoro ktos wola CV a ja zatajam informacje, ze gdzies pracowalem bo sa niewygodne to oszukuje swiadomie.

Nie sądzę, że sąd tak by
  • Odpowiedz