Wpis z mikrobloga

ja znam historię kolesia (z rodziny) który stwierdził że w ekspresie ciśnieniowym da się robić herbatę i tez działa.


@Niles: W takim kolbowym pewnie tak i nawet powiedzmy, że to może mieć jakieś minimum sensu (chociaż wątpię, żeby parzenie pod ciśnieniem jakoś szczególnie pozytywnie wpływało na herbatę). Ale w tej mojej historii gość wywalił jakąś grubszą kasę na ekspres, żeby ten to właśnie ekspres mu ugotował wodę do zalania kawy rozpuszczalnej
@ab13a4k: nope, nie wybuchnie, ciśnienie nie jest aż takie duże, dodatkowo jest zawór bezpieczeństwa który zawsze powinno się sprawdzać. Szczerze to z filtrem zawór jeszcze nigdy mi nie zadziałał, ale zdarzyło mi się kilka razy bez filtra kiedy przesadziłem ze stopniem zmielenia.
@bacanahali: a to już kwestia gustu, niech każdy spróbuje jak woli i pije taką jaka mu pasuje :) mam znajomego który pije 2-3 kubki kawy dziennie, przyzwyczaił się do "polskiego espresso" z Maxwell House i koniec, wielokrotnie robiłem mu inne kawy, na przeróżne sposoby z dobrego sprzętu (espresso, aeropress, kilka dripów, mokka pot/kawiarka, cold brew, chemex, brakowało chyba tylko tureckiej), single origin i blendy, a on i tak twierdzi że najlepiej