Wpis z mikrobloga

Hey Mochi Community! We have released a new experiment - OneMoon. OneMoon is a Harmony ONE exclusive and first reflective/passive rewards token, with auto liquidity and multitoken burns and hMOCHI. You can learn more at onemoon.mochiswap.io - This is officially live now!. Please note this is an experiment you should NOT manually add liquidity! Remember to Ape safely!

5% goes to existing holders of ONEMOON as rewards. 2.5% is used to create permanently locked liquidity between ONEMOON-ONE using MochiSwap LPs The remaining 2.5% is unwrapped, the ONEMOON is burned, and the ONE is used to buy hMOCHI which is also burned.

So each ONEMOON transaction has the following outcomes:

- 5% of the fee is distributed as ONEMOON to existing holders.
- 2.5% of the fee is used to create permanent/irreversible locked ONE-ONEMOON liquidity
- 1.25% of the fee (the unwrapped ONEMOON side) is burned
- 1.25% of the fee (the unwrapped ONE side) is used to BUY AND BURN hMOCHI

https://onemoon.mochiswap.io

kek, ja tam troche kupilem. wystartowalao z pol godziny temu. Prawdopodobnie pierwszy taki token na harmony.

#kryptowaluty
źródło: comment_1618825823fmmTuTpqXC7RixpijTJTiY.jpg
  • 359
@WhiskeyIHaze: Wysłałem chyba na dobry adres. 20 min temu, na binance są jeszcze jako assets, ale jak chce je wysłać to nie są avability. Na portfelu metamask dalej nic. W ogóle dlaczego na komputerze i telefonie konta się nie synchronizują? (ten sam safety key)
@Zaid: nie używam apki. tylko przez web ew na telefonie mam tabtrader z api od binance ale w sumie nie używam.
No jeśli zaczynał się od one1 to dobry. jeśli na binance nadal są to może jeszcze nie wysłali ale to dziwne. nie masz czasem na mailu jakiegoś potwierdzenia wysłania? i zobacz w histori wypłat czy masz tam numer tx. powinien się pokazać jak klikniesz taki mały trójkącik.
@szfeps jasne, ale małe kwoty typu 100USD coby ci nie było szkoda, zobacz jakie liczby wykręcił OP. Więcej nie ma co bo przy tak dużych wzrostach nie ma siły żeby nie było korekty.