Wpis z mikrobloga

Ludzie piszą mi w różnych wątkach, że to nie racing incident i jest absolutna wina Russella. Jeżeli Bottas nie zawinił nic a nic, to dlaczego od momentu początku wyprzedzania przez Russella jego bolid przemieścił się kołami na zewnątrz od białej linii? I przypominam trochę podobną sytuację z Monzy 2019, gdzie Hamilton również uciekał przed Leclerkiem na pobocze i gdyby było mokro, pewnie skończyłoby się podobnie lub gorzej. Wtedy również nikt nie dostał kary. Dziękuję, czekam na rzeczowe argumenty.
#f1
smutny_kojot - Ludzie piszą mi w różnych wątkach, że to nie racing incident i jest ab...

źródło: comment_1618825223GJiFwgPZDjkLN5z2kffmnV.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
Chodzi mi o samą kraksę


@smutny_kojot: Bottas jechał po suchym. Czemu miał zjechać na mokre dla Jerzyka?
Czemu miał robić coś, czego nie robił Jerzyk nawet gdy był dublowany?
Nie od dziś wiadomo, że wystarczy lekki ruch kierownicą i Russel nie wytrzymuje i wylatuje z toru. Przecież to nie pierwsza taka sytuacja.
  • Odpowiedz
Jeśli twierdzisz, że Bottas nie zostawił mu miejsca


@Mck_98: Nie twierdzę tak. Wymusił tylko na młodym większe zbliżenie się do pobocza a więc większe ryzyko.

co powiesz o tej sytuacji o której wykopki pisały ze właśnie tak powinno się ścigać


Czy ja jestem wszystkie wykopki?
  • Odpowiedz
@mayek: Bottas trochę za późno odbił w lewo. Wcześniej cały czas zbliżał się do prawej krawędzi toru, żeby dobrze wejść w szykanę. No ale to tak sobie można #!$%@?ć sprzed komputera oglądają film klatka po klatce. W rzeczywistej sytuacji nie ma czasu na takie przemyślenia i działa się instynktownie. Moim zdaniem decyzja sędziów była prawidłowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smutny_kojot: 1) nic nie wymusił, to młody obsrał zbroje i skręcił w trawę
2)nie napisałem że jesteś wszystkimi, napisałem że masz się odnieść do tej sytuacji, w której zachowanie Maxa było uznane za prawidłowe
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: Powiem więcej: Kubica, Hamilton, Alonso i spółka zrobiliby podobnie do Bottasa. Zostawiliby minimum miejsca - na tyle dużo, żeby się zmieścili, ale maksymalnie utrudniając wyprzedzanie. Oczywiście mogliby postąpić inaczej, gdyby mieli obok siebie Mazepina lub Grosjeana, ale tam przecież jechał przyszły-mistrz-świata-Russell ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mieć pretensje do Bottasa to trochę jak mieć pretensje do Pereza na Eau Rouge w 2020 (manewr na Gaslym).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mayek: bo zbliżał się do prawej krawędzi zgodnie z linią wyścigową. Jak się kapnął, że Russel już jest prawie na równi, nim to już było za późno. A Jurek spękał, bo jak był na wysokości tylnej osi Bottasa to zdał sobie sprawę, że ten dalej podąża linią wyścigową i okienko się zamyka.
  • Odpowiedz
@Vincenzo: Cały czas zostawiał dużo miejsca. Okienko było cały czas otwarte. Nadal nie rozumiem czemu miał zjechać na mokre, skoro to on był wyprzedzany.
Przypominam że chwilę wcześniej Jerzyk nie zamierzał zjechać na mokre gdy był dublowany XD
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: ej dobra bo ja nie oglądałem ale widzę te dyskusje na temat tego wypadku, ale zastanawia mnie coś innego. Jak doszło do tego, że Williams wyprzedzał Bottasa?
  • Odpowiedz
@mayek: to tak wygląda na powtórkach w zwolnionym tempie. Bottas, zapewne nieświadomie docisnął Russela do krawędzi toru i wyścig skończył się dla obydwu. Jakby w momencie, w którym Russel go dogonił przestał dojeżdżać do krawędzi, to pewnie straciłby pozycję, ale jechali by dalej. Nie twierdzę, że to tylko i wyłącznie wina Bottasa - oboje się przyczynili do tej kraksy.

Zobacz jak Lando bronił się przed Hamiltonem i jak w końcu
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: kojot, siedzisz w tym f1 tyle lat i zadajesz dziwne pytania. Normalną rzeczą jest, że kierowca wyprzedzany dociska do linii wyprzedzającego zostawiając mu decyzję - albo sobie poradzisz, albo odpuścisz. Bottas mu zostawił miejsce - mówił o tym po wyścigu Damon Hill, że Jerzyk po prostu podjął złą decyzję, spanikował i wyspinował.

Jeszcze jedno - to Bottas miał prawo do wyścigowej linii jazdy i zamykał mu drzwi pełnoprawnie, na
  • Odpowiedz
Nie twierdzę, że to tylko i wyłącznie wina Bottasa


@Vincenzo: A ja nie twierdzę, że to tylko i wyłącznie wina Russella ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bottas pewnie wolał być przez Jerzyka rozwalony niż wyprzedzony.

Twierdzę jednak, że Russell jak na przyszłego mistrza świata wyjątkowo kiepsko zachowuje się w tego typu sytuacjach. I śmiem przypuszczać, że Ham, Ver, Lec czy nawet Kub z jedną ręką przejechaliby obok
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: nie przegadasz, wykop jest odwrotnością reddita, tam gdzie oni kochają ślepo Russella - tak tutaj go ślepo nienawidzą. Bottas był nieuważny, a młody gekon spanikował - i #!$%@?, koniec tematu.
  • Odpowiedz