Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Na szanownym tagu #gme totalnie wczoraj już odlecieli. Tam rzeczywistość z fikcją się totalnie pomieszała (bo instynkt samozachowawczy utracono wcześniej).

Naganiają lepiej jak na bankierze jednak wczoraj to już odlecieli. Jak to mówią "to the moon" xD

1. Informacja kolejny bank upada - Bank Kanady traci 40% (okazało się to błędem (fikcją) a bank ma się dobrze). Winne było GME!

2. Deutsche Bank upada z powodu GME!!! Zamyka placówki w Niemczech i przygotowuje się do skłiza!!!

Jest to totalna bzdura. Ktoś kto od 6 miesięcy interesuje się finansami zapewne nie wie o wcześniejszych aferach DB. W 2017 bank wprowadził program naprawczy. Obejmował on również Polskę. Zdecywano odłożyć w czasie zamykanie oddziałów w DE ale zrobiono to np. w Polsce zostawiając jeden oddział w Wawie na Armii Ludowej w budynku Focus.
Między 2017-2018 bank obrał sobie wąską liczbę klientów ponad 96% z nich stanowili marynarze i piloci gdyż zgodnie z nakazem KNF obydwa zawody musiały dostawać kredyt w Euro. Bank idealnie wstrzelił się w tą niszę i nie potrzebował placówek. Finalnie połączył się z Santander Bank Polska do 2019 roku obsługiwał klientów w oddziałach Santander a od 2020 odbywa się to tylko przez Wirtualny Oddział.

Od 3 lat centrala w Niemczech wspominała o:
masowych zwolnieniach oraz planowanym zamykaniu placowek w Niemczech. Było to planowane latami.

Gdy bank teraz o tym poinformował eksperci z tagu GME połączyli to (nie mam pojęcia jak) z sklizem :D

Pewnie 80% informacji tak wygląda. Pokazałem tu tylko dwie ostatnie z wczoraj.

#gielda #gme
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kikurski: Nie manipulacje a bardziej może brak wiedzy więc chyba warto wyprostować to że DB zamyka się bo ma program naprawczy. Tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: Nie wiem co robiono w Citadel o 4 Ty też. Może sprzątano a może przygotowywano się do Sklizu (prędzej to pierwsze).

A jaki związek z City ma GME a dokładniej z zamykaniem oddziałów w PL? (Pytam poważnie bo nie wiem)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: Czekaj. City zamyka się w Polsce. Zapewne przygotowywano to od wielu miesięcy. Przecież to nie ma kompletnie żadnego połączenia z GME bo niby jakie...

Ale ok. Serio życzę wam tego skłiza i powodzenia.
  • Odpowiedz
@Caracas: @Rabusek:

Rabusek tobie to już chyba do reszty styki poprzepalało na tym GME.

"As a result of the ongoing refresh of our strategy, we have decided that we are going to double down on wealth. We will operate our consumer banking franchise in Asia and EMEA solely from four wealth centres, Singapore, Hong Kong, UAE and London," Ms Fraser said
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Caracas: ekhm. DYREKTOR Banku Handlowego, ba, nawet PREZES Banku Handlowego byli zaskoczeni ta decyzja Citi Group XD. I nadal mało wiedzą na ten temat. Co nie zmienia faktu że nadal jest to raczej żarcik że ja pracując w Citi gadałem parę tygodni temu że mamy spotkanie z dyrektorami odnośnie szortów itd XD
  • Odpowiedz
Citadel dzisiaj o 4 rano miało pozapalne światła w całym biurze i ruch jak w poniedziałek o 6 rano.


@Rabusek: wiesz jaki jest ruch w poniedziałek o 6 rano w biurach instytucji finansowych? Zerowy
XD
  • Odpowiedz