Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Na szanownym tagu #gme totalnie wczoraj już odlecieli. Tam rzeczywistość z fikcją się totalnie pomieszała (bo instynkt samozachowawczy utracono wcześniej).

Naganiają lepiej jak na bankierze jednak wczoraj to już odlecieli. Jak to mówią "to the moon" xD

1. Informacja kolejny bank upada - Bank Kanady traci 40% (okazało się to błędem (fikcją) a bank ma się dobrze). Winne było GME!

2. Deutsche Bank upada z powodu GME!!! Zamyka placówki w Niemczech i przygotowuje się do skłiza!!!

Jest to totalna bzdura. Ktoś kto od 6 miesięcy interesuje się finansami zapewne nie wie o wcześniejszych aferach DB. W 2017 bank wprowadził program naprawczy. Obejmował on również Polskę. Zdecywano odłożyć w czasie zamykanie oddziałów w DE ale zrobiono to np. w Polsce zostawiając jeden oddział w Wawie na Armii Ludowej w budynku Focus.
Między 2017-2018 bank obrał sobie wąską liczbę klientów ponad 96% z nich stanowili marynarze i piloci gdyż zgodnie z nakazem KNF obydwa zawody musiały dostawać kredyt w Euro. Bank idealnie wstrzelił się w tą niszę i nie potrzebował placówek. Finalnie połączył się z Santander Bank Polska do 2019 roku obsługiwał klientów w oddziałach Santander a od 2020 odbywa się to tylko przez Wirtualny Oddział.

Od 3 lat centrala w Niemczech wspominała o:
masowych zwolnieniach oraz planowanym zamykaniu placowek w Niemczech. Było to planowane latami.

Gdy bank teraz o tym poinformował eksperci z tagu GME połączyli to (nie mam pojęcia jak) z sklizem :D

Pewnie 80% informacji tak wygląda. Pokazałem tu tylko dwie ostatnie z wczoraj.

#gielda #gme
  • 46
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karpadoor: z tym tupolewem to akurat dobry przykład. Tam też zatracono rzeczywistość i wmawiano, że na pokładzie była bomba (oraz dobijano ludzi strzałami w głowę).
  • Odpowiedz
@Caracas: O kurka, nostradamusy normalnie, ale było też info, że sytuacja jest tragiczna, a po takiej sytuacji bym się spodziewał dalszych spadków, których dziwnym trafem nie było. Tragizm godny Makbeta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kikurski: Nie siedzę z milionami. To Wy piszecie o milionach. I łączycie każde info z GME. A skoro tak dobrze przepowiadają na Reddit to czemu Ty nie jesteś milionerem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OCIEBATON: doskonale wiemy, że ludzie na wykopie inwestują kasę bo ktoś coś napisał. Nie byłbym zdziwiony gdyby teraz było inaczej
  • Odpowiedz
@Caracas: Moje źródła mówią, że najlepsze dopiero przed nami, twoje już dawno postawiły na gamestopie krzyżyk, więc chyba rację mieli paranoicy, a nie twoi koledzy z TORa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kikurski: Jak zostaniesz milionerem będę się cieszył razem z Tobą. Nie wprowadzajcie tylko zamętu bo naprawdę naganiacie biednych i glupich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: niektórzy są tak głupi, że należy im współczuć. Ciebie to dziwi? Wiesz, że kiedyś robiona badania zdaje się w 2015 i ponad 30% Polaków nie do końca rozumiało wszystkie informacje z serwisów informacyjnych z TV. Więc w tym wypadku odsetek jest napewno większy.
  • Odpowiedz
@Caracas: Po to mamy ten tag, a jak komuś nie odpowiada i widzi nasze manipulacje, to nie wiem po co tu wchodzi i się denerwuje. Nie tłumaczcie płaskoziemcom, że ziemia tak naprawdę nie jest płaska xD
  • Odpowiedz
@Caracas: To jeszcze spytam - widziałeś ten wpis o DB? Wiesz, że Citi, gdzie defacto pracuje @OCIEBATON serio zamyka w Polsce oddziały?

Reszta komentarzy to heheszki, jeśli żarty bierzesz na poważnie i na tej podstawie inwestujesz, to długo nie poinwestujesz na tej giełdzie.

Ciekawi mnie że nie podważasz informacji o np. wydaniu ogromnych, historycznie wielkich obligacji przez niektóre banki chwile przed wprowadzeniem reguł wymagających ogromnych zabezpieczeń na wypożyczane akcje, albo to,
  • Odpowiedz