Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane z tagu #rower #szosa #wykoptribanclub

Pacjent: Triban 540 (stara wersja kupiona 4 lata temu)
Przebieg: około 16 tysięcy km
Diagnoza: do wymiany korba, suport, kaseta i koła

Planuje do niego wrzucić nastepujące rzeczy

Korba 105 - 50/34 - 670zł
Wkład suportu - 110 zł
Koła Mavic aksuiumy podstawowe - 750 zł
Kaseta: 105 - 11 rzędów zakres 11-34 - 300 zł
Łancuch standardowy do 105 - 150 zł

Moje pytanie do was, na tą zabawę chcę przeznaczyć około 2 tysiące złotych. Czy przy takim budżecie może nie lepiej pójść w inny osprzęt albo co byście podmienili w wymienionym osprzęcie powyżej. Planuje wymianę części w pobliżu czerwca. Ewentualnie dojechanie istniejących części (około 4 tysiące km) i wymiana osprzętu na wiosnę za rok.

Wczorajsze zdjęcie pacjenta z wyprawy do Gdańska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dzester - Mireczki kochane z tagu #rower #szosa #wykoptribanclub 

Pacjent: Triban ...

źródło: comment_1618726968De7usIeNJ5N0F9iMWkLPSc.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzester: dużo $... Ja bym dojechał do końca, przez ten czas dozbierał trochę pieniędzy i kupił cos nowocześniejszego na pełnej 105.
A w wytm wymienił tylko kasete i łańcuch, ewentualnie wkład suportu i zostawił jako drugi rower, taki którego nie strach przypiąć pod sklepem na pół godziny.
@Im_from_alaska: > to co przede wszytskim powinieneś zrobić, to ustawić siodełko.

i zastanawiam się czemu kaseta 11-34


@Im_from_alaska: wróciłem do szosy po połtoracznej przerwie spowodowanej kontuzją reki. W pazdzierniku/listopadzie w koncu druty mi wyjeli z reki i nie zbiera mi się woda w łokciu jak jeżdzę na rowerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanik formy jest ogromny. Górki kaszubsie też nie są przyjemne dlatego jak chce się
@Cementoasfalto: patrząc na obecne ceny rowerów to alu na 105 bedzie mnie kosztować zapewne powyżej 4-5 tysi. Jak nie wiecej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mam miejsca w pokoju na nastepny rower. Obecnej szoski też nie zniosę do piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest moje dziecko mój Bitwinek Tribanek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siodełko też tak ustawiłem bo tak mnie nie uciska i tyle :) Może troche przesadziłem z tym kątem ale jestem dopiero po 700 km w tym sezonie i ciało narazie przyzwyczaja się do siedzenia na rowerze :)


@dzester: Daj je poziomo i po prostu niżej o 0.5cm, pojeździj z 500-600km. W ten sposób, tak jak mówi @Im_from_alaska: dojeżdżasz jeszcze bardziej rękę. Nawet jeżeli nie boli Cię to co miałeś operowane,