Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kupiłem mieszkanie w nowym budownictwie i za ścianą mam mieszkanie, które właściciel wynajmuje krótkoterminowo na airbnb. Budynek to obiekt mieszkalny, a nie hotel. Mimo pandemii rotacja gości jest ogromna, co chwila imprezy, krzyki, tłuczenie butelek, wrzaski na balkonie, pety pod oknami, odgłos elektrycznego zamka (bo właściciel zamontował tam zamek na pin, którego dźwięki niosą się po całym korytarzu). Pracuję zdalnie i odchodzę od zmysłów przez tę dzicz za ścianą.
Gdzie można zgłosić skargę na wykorzystywanie lokalu niezgodnie z przeznaczeniem? Czy mogę zgłosić donos anonimowo? Dopiero co się wprowadziłem i prawdopodobnie będę tu mieszkać przez najbliższe kilka lat - nie chcę narażać się na nieprzyjemności ze strony sąsiada.

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6079b72d919c6e000abfeb45
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 36
@AnonimoweMirkoWyznania: O Panie, #!$%@? w skrócie.
Poczytaj sobie #wynajemkrotkoterminowytorak i moje perypetie z dwoma (i innymi w reszcie kamienicy) mieszkaniami.
W skrócie tak jak pisali wyżej, walczyłem ile mogłem aż się wyprowadziłem i żyję jak człowiek a nie "dozorca patologii".

Nie da się wygrać, nie w tym kraju.

To co możesz zrobić:
* zgłosić brak wpisu w rejestrze innych obiektów hotelarskich (jeśli się nie zgłosili), co kompletnie nic nie da,
*
* dzwonić na policję za każdym razem, co kompletnie nic nie da,

* zgłosić administracji która kompletnie nic nie może zrobić,

* pogadać z właścicielem, co może wręcz zaszkodzić,

* wytoczyć sprawę na drogę sądową jak zbierzesz odpowiednią ilość nagrań i interwencji policji która zakończy się mandatem, ale to potrwa latami i spokojnie w tym czasie ogarniesz sprzedanie mieszkania i wyprowadzkę (najlepiej do innego kraju gdzie nie istnieją takie problemy)


@Jasak:
@AnonimoweMirkoWyznania: Sprawdź czy gość ma firmę i jak nie to #!$%@? do skarbówki za prowadzenie działalności gospodarczej bez rejestracji skoro nie jest to najem okazjonalny, ale ciągły i zorganizowany.

Możesz też ciągle bukować mu to mieszkanie przez airbnb i rezygnować dzień przed jeżeli udostępnia darmową rezygnację. Wtedy nieco potok ludzki się tam zmniejszy, bo ty zablokujesz wolne terminy.
@AnonimoweMirkoWyznania: przy zgłoszeniach na policję warto aby "sąsiedzi" otrzymali mandat, narywać uciążliwości zbierać dowody, możesz porozmawiać z innymi sąsiadami (bo dźwięki niosą się w pionie przez kominy), jak zbierzesz dowody zarządca powinien pomóc, wystarczy że do właściciela mieszkania wyśle pismo że brak zasad przestrzegania ciszy nocnej itd. zgodnie z artykułami (nie pamiętam jakimi) wspólnota w trybie procesu może zażądać sprzedaży lokalu - taki straszak na pewno pomoże, bo za to co
@AnonimoweMirkoWyznania: są takie fajne preparaty na odstraszanie dzików . Buteleczka kosztuje 150 złotych ale wystarczy oblać delikwentowi drzwi, najlepiej tak żeby wlało się do środka i gwarantuje że smród będzie taki że przez 2 miesiące nikt nie wejdzie do tego mieszkania . Tego zapachu nie da się usunąć. Jak nie można po dobroci to trzeba stosować takie metody ... Gość będzie myślał że zrobił to któryś z lokatorow.
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie (bloki z wielkiej plyty here) za sciana sie wprowadziła młoda parka która potrafi o polnocy zrobic sobie imprezke na caly regulator a niesie sie jak #!$%@?, dotychczas był spokoj ale od pewnego czasu to potrafia dać czadu ( ͡° ʖ̯ ͡°) dostali mandat pare miesiecy temu ale sie mała szmaciura odgrazala babeczce z dołu i nawet do niej zeszła wsadziła noge miedzy drzwi i