Wpis z mikrobloga

Piąteczek, czas więc na kolejne #rozdajo! ( ͡ ͜ʖ ͡)

To nic dziwnego, że na niektóre zlecenia w IT reagujecie w ten sposób: ( ) Jaki jest najbardziej absurdalny projekt, który Wam zlecono? (σ ͜ʖσ)

Do zgarnięcia starterpacki od JJIT w postaci bluzy i koszulki. Tak jak ostatnio, mamy zamiar rozdać ich bardzo dużo!

Zasady:
1. Wygrywają najbardziej plusowane odpowiedzi
2. Odpowiedzi niezwiązane z tematem #rozdajo nie będą brane pod uwagę
3. ?????
4. PROFIT
5. Rozwiązanie w poniedziałek (19.04) o 12:00
_________
#programowanie #justjoinit #naukaprogramowania #heheszki #programista15k #javascript #python #data #java #php
JustJoinIT - Piąteczek, czas więc na kolejne #rozdajo! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

To nic dziwneg...

źródło: comment_1618582542ht9uaudlPzGQoA9UUFl6gf.jpg

Pobierz
  • 33
@szpecek raczej czy warto gadać o marnowaniu czasu ze względu na niedotrzymywaniu terminów na wyższym szczeblu, co koniec końców powoduje że robisz coś co równie dobrze po roku możesz wyrzucić do śmieci
@JustJoinIT: W sumie jako że gównem jestem a nie programisto - to na koncie mam tylko kilka zleceń.
Najdziwniejsze zlecenie jakie robiłem, to kiedy jeszcze byłem w technikum, studentka na zaliczenie zleciła mi zrobienie podróbki frontendu Facebooka, z wszystkimi kolorami zamienionymi na ostry róż
@JustJoinIT: musiałem wyjaśnić działanie usosa, office'a i Linuxa siedemdziesięcioletniemu schizofrenikowi z tytułem profesorskim, który na monitor mówił "telewizor" i naprawdę wierzył, że dokumenty są na pulpicie, a nie na dysku, bo on je widzi przed oczami, a dyski są w kręgosłupie.
@JustJoinIT: W pierwszej pracy w supporcie IT, manager zlecił mi zarejestrowanie jak szybko otwierają się pliki w excelu pod VDI. Miałem to poźniej posłać do jakiegoś Project Managera w Indiach który 'badał sprawę'. A jak to wyglądało? Otwieraliśmy na komputerze Pana z księgowości dokument w excelu, a ja odpalałem stoper w telefonie i zapisywałem w ile minut/sekund dany plik się otworzy. Miałem tak obskoczyć dobre 4-5 osób w danym projekcie.
Czy
@JustJoinIT ostatnio Japończycy stwierdzili że wprowadza nowy zautomatyzowany skrypt który będzie coś tam robił. Weszliśmy na calla i gościu kaleczonym angielskim pokazał nam jak go obsługiwać. Skrypt całkowicie po japońsku, w krzaczkach. Typ do nas że wyślą nam screenshoty i naszym zadaniem będzie klikać w odpowiedni krzaczek. Jak wywali error po japońsku, to mamy pisać do gościa z Japonii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? się i czekamy na
Jaki jest najbardziej absurdalny projekt, który Wam zlecono?


@JustJoinIT: napisanie kalkulatora w c++ na pierwszych zajęciach z programowania bez żadnego wstępu, opierając się na dokumentacji xD. Na dalsze laby nie chodziłem w tamtym semestrze
@JustJoinIT system do zdalnego monitoringu pacjentów (do certyfikacji jako urządzenie medyczne klasy 1 w Europie) leczonych w domu
Zakres, który musiałem ogarniać już po rozpoczęciu projektu:
- integracja z kilkoma urządzenia ani IOT, w tym dwóch które jeszcze nie weszły na rynek
- wysyłanie danych do szpitali poprzez standaryzacje całej komunikacji i bazy danych do specyfikacji FHIR,
- integracja z zewnętrzną kartoteką pacjenta, którą inny zespół ma zrobić, ale jeszcze nawet nie
Dedykowany soft do zarządzania kandydatkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mega pocisk przez 6 miesięcy, konsultacje z pracownikami, ficzery wspomagające zarządzanie i komunikację Klient<>rekruter<>kandydat.

Finalnie system uszyty na miarę i dostosowany stricte pod firmę i jej pracowników. Kilka wersji językowych i panel rekomendacji dla zlecających. Finalnie po spięciu całości, wydaniu X sumy przez firmę, projekt od tak porzuciła. To było mega dziwne bo system naprawdę sprawdzał się u pracowników,