Wpis z mikrobloga

  • 14
@JackVifon nie, główny argument to serwer. Są dodane funkcje, które potrzebują serwera np. liczenie statystyk, możliwość podejrzenia usuniętych komentarzy, niby coś w powiadomieniach. To racja, że koszty serwera są duże.

Tylko że nikt nie prosił o te funkcje. Wiele osób wolałoby bez tych funkcji serwerowych, a bez reklam.

Druga sprawa, która według mnie jest ważniejsza, a nie jest tak mocno poruszana, to sam development. Liczba godzin, którą trzeba poświęcić na tworzenie takiej aplikacji (a wcześniej naukę tego) jest ogromna. I potem co chwila trzeba reagować. Bo Wykop coś zmieni w API, bo biblioteki mają podatność bezpieczeństwa i trzeba użyć nowszej... Masa pracy i cały czas strać na posterunku.
  • Odpowiedz
tak się zastanawiam, jakie koszty? Że co, usiądzie sobie chłop 2h w tygodniu poprawi coś, zbuduje i wrzuci na Google Play?


@JackVifon: Jak czytam takie komentarze to mam nadzieję, że autor apki zrezygnuje z opcji reklam i zostawi tylko płatną subskrypcję.
  • Odpowiedz
Ale jest inny sposób. Open source. Kiedyś był #otwartywykopmobilny. Ktoś robi podstawę, a inni się dorzucają. Dzięki temu nikt nie musi poświęcić setek godzin i "stracić" (nie zarobić komercyjne) tysięcy zł. Każdy dorzuca od siebie po kilkanaście godzin, jeden robi coś nowego, inni dba, żeby działało, to co już jest itd.


@mk321: Z doświadczenia powiem ci tyle, że jak się tobie się wydaje, że utrzymanie open source
  • Odpowiedz
@nobody_here powiem tak, aplikacja jest genialna, dziwiło mnie to, że ktoś zrobił to tak dobrze i nie szuka w tym żadnych korzyści materialnych i w sumie wprowadzenie subskrypcji wydaje się być krokiem zrozumiałym i logicznym stety niestety, wypadałoby drobnymi docenić czyjąś pracę
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ChalwaWielkiejWolsce: Po czym wnioskujesz, że nie kupiłem? Nie ma wypieka na laptopa.

Brzmisz ogólnie jak ktoś kto płaci za kilka streamingów i spotify.


Owszem, to ja - szanuję swój czas na tyle, żeby nie #!$%@?ć się ze ściąganiem torrentów czy słuchaniem reklam na spotify, bo biorąc pod uwagę czas jaki na to idzie i moją stawkę godzinową kosztowało by mnie to znacznie
  • Odpowiedz