Wpis z mikrobloga

jaki jest sens krypto-walut ?
Do potwierdzenia transakcji potrzeba coraz więcej energii..
Ich wartość jest czysto spekulacyjna..
Nie mają odpowiednika w jakiejkolwiek materialnej wartości (oprócz energii elektrycznej)..
Są bardziej podatne na spekulacje niż tradycyjne waluty ..
Więc kto mi powie - o co chodzi ? proszę o komentarze osób które przemyślały sprawę i maja jakieś fakty - nie wykopkowych "specjalistów" - Wam wykopokowi eksperci mówie - SPIER**LAJCIE
#kryptowaluty #bitcoin
  • 30
@panArchitekt ale wiesz, że "kryptowaluty" są konceptem tak rozległym jak "firmy". To że nie podoba Ci się polityka jednej nie skreśla ich wszystkich. Może i kryptowaluty nie są doskonałe ale są najlepszym co mamy. Jak Ci żadna nie odpowiada to zrób własną lepszą a nie na wykopie marudzisz.
@panArchitekt: przede wszystkim około 90% kryptowalut to scam.
W pozostałych 10% przypadków można dopatrzeć się jakiegoś sensu.
Omówię tylko Bitcoina i tyko z mojej perspektywy:
- trzymam jakiś ułamek Bitcoina "w skarpecie" na czarną godzinę. Poza systemem bankowym. Różne rzeczy, blokady przytrafiają się nawet zupełnie uczciwym ludziom. W razie "W" mogę podjechać do bitomatu i wyjąć hajs na przeżycie do czasu wyjaśnienia się dziwnej sytuacji z bankiem.
- przejrzysta "polityka monetarna".
@kooliber: a to nie jest tak ze jak się skonczy podaż to spadnie wartość bitcoina ? teraz jest zainteresowanie bo wplywaja nowe bitcoiny od sieci ktore maja jakąś tam wartość. Tak pytam bo nie wiem to sie zastanawiam
@kooliber: czyli jesli dobrze rozumiem zmniejszona algorytmicznie podaż będzie równoważona wzrostem ceny samego bitcoina. A co jesli pojawią się komputery np kwantowe które będą mogły rozwiązywać algorytm znacznie szybciej ? czy to nie zburzy idei ?
@kooliber: hm jakie to zmiany ? bo o ile dobrze rozumiem to kryptografia to funkcja gdzie m = wiadomosc fs - funkcja, ms - wiadomosc zaszyfrowana i teraz ms= fs(m) i chodiz o to zeby latwo wykonac funkcje f ale trudno znalezć funckje fs2 dla ktorej znajdzie sie zależność m = fs2(ms) A komputery kwantowe wlasnie umożliwią relatywnie szybkie znajdywanie tej funkcji fs2 bo umożliwiaja niesekwencyjne sprawdzanie kombinacji klucza.