Wpis z mikrobloga

@bh933901: widziałem już tę śpiewkę, "trójpodziału nigdy nie było", "wszystkie partie obsadzały sędziów", "zawsze było źle". Ale jakoś tylko *owi zależy na tym, by te "instytucje-wydmuszki" przejąć, niszczyć lub ignorować. Jakoś inne partie respektowały podział władzy. Powiesz, że robiły to tylko na pokaz, ale karakan nie robi nawet tego.

Ale wizją państwa jest to, czy będzie n, czy będzie 0 programów socjalnych, a może czy nie będzie programów socjalnych, tylko
@bh933901: wyrok ze zdaniem odrębnym i praktycznie od początku kwestionowany w doktrynie. Przede wszystkim jednak wyrok wydany przed wejściem w życie obecnej Konstytucji, na innym stanie prawnym! TK zajmował się też inną przesłanką przerwania ciąży, co ma znaczenie bo dokonujemy wyważenia różnych dóbr prawnych i można uznać, że jednak przesłanka przerwania ciąży jest konstycyjna z uwagi na przeważenie interesu dobrostanu kobiety, a inna nie.

Komentarz Banaszek

Prawna ochrona życia nie oznacza
widziałem już tę śpiewkę, "trójpodziału nigdy nie było", "wszystkie partie obsadzały sędziów", "zawsze było źle". Ale jakoś tylko *owi zależy na tym, by te "instytucje-wydmuszki" przejąć, niszczyć lub ignorować. Jakoś inne partie respektowały podział władzy. Powiesz, że robiły to tylko na pokaz, ale karakan nie robi nawet tego.


@jPaolo2: nie nie powiem. Powtórzę to co napisałem - nie było żadnego trójpodziału. Może mi pokażesz, której partii przeszkadzało, że rząd sam
A co, możemy wybierać tylko rozwiązania, które ktoś już gdzieś wprowadził? Nie możemy zrobić niczego, co nie jest w Europie?


@bh933901: nie wiem, czy "możemy", wiem, że żaden rząd nie pozbył, nie pozbywa, i w najbliższych dekadach nie pozbędzie się tzw. socjalu, więc dzielenie partii ze względu na to, czy usuną programy socjalne czy nie to czysta teoria nie mająca zastosowania w praktyce.

Sytuacja dość symetryczna


Nie nie jest symetryczna, dublerów
wyrok ze zdaniem odrębnym i praktycznie od początku kwestionowany w doktrynie.


@Kosmiczny_pies_Kazak: czekaj, a ja myślałem, że liczy się państwo prawa, więc jak TK (i to nie TK Przyłębskiej, ale taki prawdziwy!) coś zasądzi, to tak właśnie należy interpretować konstytucję. A tu się okazuje, że jednak to jest kwestia uznaniowa.

Poza tym samo sprowadzenie formuły "ochrony życia od poczęcia" do formuły bardziej ogólnej "ochrony życia" nie załatwia sprawy dopuszczalności aborcji. Skoro
@bh933901: przeczytałeś ze zrozumieniem, że ten wyrok został wydany zanim obecna konstytucja weszła w życie, a zatem na innym stanie prawnym? Napisałem to ja i jest też w komentarzu Banaszka. Pogląd Trybunału został wyinterpretowany z innych przepisów, podczas gdy art. 38 Konstytucji nie zostawia miejsca na dywagacje bo gdyby nielogiczną intencją ustawodawcy było wpisanie ochrony życia od poczęcia to taką treść ten artykuł by miał.

Skoro jest napisane, że zasadą jest
nie wiem, czy "możemy", wiem, że żaden rząd nie pozbył, nie pozbywa, i w najbliższych dekadach nie pozbędzie się tzw. socjalu, więc dzielenie partii ze względu na to, czy usuną programy socjalne czy nie to czysta teoria nie mająca zastosowania w praktyce.


@jPaolo2: partie nie chcą usunąć programów socjalnych, bo ludzie popierają te programy socjalne. Dlatego właśnie trzeba stawiać tę sprawę na eksponowanym miejscu, bo dopóki partie nie odczują, że likwidacja
jaka może być


@bh933901: ale jaka nie jest. możesz sobie dywagować i snuć teorie, ale koniec końców podział "dają socjal — nie dają socjalu" jest bezużyteczny ze względu, że jedna kategoria jest pusta; natomiast podział "rozwalają demokratyczne instytucje — nie rozwalają" ma rzeczywiste podstawy i rzeczywiste konsekwencje.

tego płaczu o "dehumanizację" nawet nie mam zamiaru komentować, jeśli powtarzasz partyjny przekaz jak jakiś płatny troll, to przyzwyczaj się do bycia traktowanym jak
ale jaka nie jest.


@jPaolo2: a nie jest taka, bo taką ją ukształtowaliśmy. A kształt zależy od naszego widzimisię, nie trzeba nawet nic robić. Rozumiem sztuczkę retoryczną, jakby to o czym piszę było jakimś zawracaniem dupy, ale bardzo mi przykro, partie odzwierciedlają tylko poglądy wyborców, i spierają się na takie tematy, które rajcują wyborców. Tak długo, aż nie zaczniemy wymagać dyskusji na niepraktyczne tematy teoretyczne, które wykraczają poza kopiowanie rozwiązań od
@jPaolo2: Pokazałem ci na konkretnych przykładach, że tak po prostu jest. Że łamane rzekomo zasady nigdy nie istniały. Jeśli płatne trolle piszą to samo, to trudno, ale mają rację.
Że łamane rzekomo zasady nigdy nie istniały.


@bh933901: Narzekasz, że nazywam/ją cię *owcem, a używasz *owskiego języka. Jakie "rzekomo"? Czarno na białym można było zobaczyć jak karakańska gwardia ignoruje wyroki sądów i łamie prawo. A skoro "nigdy nie istniały", to dlaczego każdy inny rząd jakoś zdołał tych zasad nie łamać?
@jPaolo2: no popatrz, a ja cię nie nazywałem platformiarzem, mimo że zrobiłeś szybką powtórkę ze wszelkich możliwych hasełek propagandowych opozycji. Odnoszę wrażenie, że ty po prostu to lubisz, lubisz tą plemienną wojenkę między PO i PIS, bo sprawnie się w niej odnajdujesz, nawet jeśli ktoś próbuje w to nie chodzić to ty go wciągasz.

A skoro "nigdy nie istniały", to dlaczego każdy inny rząd jakoś zdołał tych zasad nie łamać?


Każdy
@Kosmiczny_pies_Kazak: Minimalna ilość wolności była przez maks. kilka lat po 89. Tak to od około 1940 nie ma wolności. O wojnie objęli władzę komuniści wysłani z Moskwy i ta władza trwała do lat 80. Teraz tak naprawdę nie wiadomo kto rządzi ale chyba nie Polacy.
Każdy inny rząd nie zdołał tych zasad nie łamać


@bh933901: jakoś żaden inny rząd nie ignorował wyroków TK, nie rozwalił sądownictwa, nie odwoływał RPO wyrokami na zamówienie z trybunału-wydmuszki.
@Kosmiczny_pies_Kazak: Jak ktoś uważa, że Polska straciła wolność za rządów PiSu albo PO to jest trochę jak małe dziecko co przestaje wierzyć w świętego mikołaja, bo wolności po prostu nie było, a teraz jest jej coraz mniej.
@jPaolo2: właśnie mamy jedną wielką akcję ignorowania wyroków TK pt. "Trybunał Przyłębskiej". Sądownictwo jest #!$%@? właśnie przez zaniechania rządów, a liczba osób, która jest niezadowolona z jego działania jest na tyle spora, że reforma sądownictwa była jednym z postulatów PIS, czymś, w czym widzieli element budujący poparcie. Co do wyroków na zamówienie, to można tak potraktować na przykład wyrok przyklepujący likwidację OFE jako środków nie należących do obywateli.

No i popatrz,
Wieczna beka z tego narodu, że za 500 zł miesięcznie oddali demokrację i swobody za które ich przodkowie ginęli przez 150 lat.


@Kosmiczny_pies_Kazak: Podejrzewam, że większość, która ich wybrała nie dostaje 500+, bo już jest na emeryturze i dostaje 13 i 14. tfu na nich wszystkich
@Niedoszly_Doomer: Przecież Ty powtarzasz wprost propagandowe slogany z TVP.. Pis nie tylko załatał dziury VAT, a wręcz się ona zwiększyła. Ale sukces otrąbili tak szeroko, i w słowach tak prostych (złodzieje! Mafia! odzyskana godność! miliony na bombelki!), że ludzie "dyskretnie inteligentni", podobni Tobie, łykają to szybciej niż bułgarskie rusałki spod Zduńskiej łykają ejakulat tirowców.

"Ostatnie dane resortu finansów o zaległościach podatkowych za pierwsze półrocze 2020 r. okazują się alarmujące: łącznie sięgnęły
@Kosmiczny_pies_Kazak: XD. Można jeszcze uznać, że 500 pln to tanie przekupstwo, w nadziei, że coś z tego zyskają. Czyli samolubstwo, ale jednak płatne. A wyobraź sobie teraz, że niektórzy nastolatkowie i inne julki chcą, by w Polsce powstał socjalizm, a najlepiej komuna XD to dopiero trzeba mieć #!$%@? we włbie, bo to już gorzej od 500 plusów - tamci przynajmniej coś z tego mieli, a komuniści nie będą mieli nic XD
@Niedoszly_Doomer: „Bo ich pis za przekręty vatowe na grube setki tysięcy dojechał” tu #!$%@? chłopie mocne XDDDD

DOBRZE ŻE SZUMOWSKI I EKIPA OD RESPIRATORÓW ZAPŁACIŁA NALEŻNY VAT W WYSOKOŚCI 13 MILIONÓW ZŁOTYCH. OCH WAIT, SZUMOWINA Z PISU DAŁA STAWKĘ VAT 0% NA FAKTURZE?
Pluje na ciebie pisiorze, won stąd zakało
@kosmiczny_pies_kazak nie dyskutuj nawet z tym idiotą, nie wytłumaczysz XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bh933901:

@Kosmiczny_pies_Kazak: nie było żadnej walki Polaków o niepodległość. Walka o niepodległość była sprawą zajmującą wąskie grono ludzi, zwykle szlachty. Zwykły chłop miał to w dupie, nawet nie uważał się za Polaka. I nic się od tego czasu nie zmieniło. W przeważającej większości zajadli przeciwnicy PIS, którzy krytykują tę partię za zamach na przedwieczne wartości demokratyczne (za które notabene akurat nasi przodkowie nie ginęli) są przecież zwolennikami tzw. integracji europejskiej,
wszyscy w polsce błędnie uważają, że się polakom nie podobała komuna i dlatego solidarność i protesty i w ogóle :)

tymczasem gdyby wałęsa z ekipą dostali podwyżki jakie chcieli to #!$%@? by było, a nie obalanie komuny xD


@amath: Chleb i kiełba to jedno, a gdyby jeszcze komuna zamiast(przynajmniej oficjalnie) ateistyczna układałaby się z kościółkiem to Polacy by bronili komunę własną piersią.