Wpis z mikrobloga

Szymborska to dno moralne, ale wystarczyło się zakręcić gdzie trzeba


@Szarozielony: Szymborska pod koniec życia odżegnała się od komunizmu mówiąc o tym, że chciała jak najlepiej w sposób najgorszy z możliwych. Co nie zmienia faktu, że jej twórczość była pełna celnych uwag o świecie i ludzkim życiu.

Swoją drogą jeśli Szymborska jest "dnem moralnym" to poproszę o przykłady "wyżyn moralnych", żebym wiedział do czego mam się odnosić.
  • Odpowiedz
Takie życie humanistów słabi w życiu mocni w gębie. Według mnie Skłodowska-Curie zasługuje na top1 ale co ja tam wiem.


@SzybkiPociskAkacza: Ajaj, gdybyś się teraz dowiedział jak ciepły stosunek miała Skłodowska - nie mówiąc o jej córce (też noblistce - do komunizmu. Te słabe, konformistyczne humanistki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzybkiPociskAkacza: Chyba nie trzeba być szczególnie obcykanym w historii, aby rozumieć, że powszechna propaganda truła umysły młodych ludzi i przedstawiała jako zbrodniarzy "zachodnich imperialistów". I tak jak w każdej epoce, część naiwnych młodych dawało się tej wizji uwodzić - dotyczyło to każdej profesji i każdej grupy społecznej (choćby przykład Kołakowskiego).

Natomiast ja się odniosłem raczej do zdania o "słabych humanistach", co najmniej jakby ukończenie studiów "ścisłych" dawało jakąś magiczną ochronę, a
  • Odpowiedz
Lekki offtop: Najlepsze jest to, że te tępaki z Konfy śpiewając Rotę jako drugi hymn narodowy nie są świadomi tego, że Maria Komopnicka odeszła od męża i miała stosunki z innymi kobietami oraz to, że wspierała środowiska feministyczne jak i niegdysiejsze ruchy podobne do dzisiejszego LGBT
  • Odpowiedz
No, bez kitu. Kobieta, która słynie z tego, że wyobraziła sobie Jezuska w swojej głowie jest Polką 100-lecia.


@MysteryMe: no tak, każdy WOLNOŚCIOWEC Ci to powie xD
  • Odpowiedz
Przecież Skłodowska czy Szymborska to zwykłe śmiertelniczki, a siostra Panzer-Faustyna to nadprzyrodzone moce miała. Nie rozumiem oburzenia.


@Jabby: Oburzenie w tym przypadku jest równie zasadne, co w przypadku wyboru Urbana na człowieka roku tygodnika "Nie". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego ten "news" jest sprzed dwóch lat i był tu już nie raz omawiany.
https://www.wykop.pl/wpis/38462195/no-to-fajny-plebiscyt-po-co-umieszczac-w-nim-np-je/
https://www.wykop.pl/wpis/45301839/w-2018-roku-bbc-history-wyroznilo-marie-sklodowska/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fobiczek: Jakiej partii?

E: to jak była zdrowa psychicznie to nazmyślała. Każdy może twierdzić że jakieś bóstwo go nawiedza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz