Wpis z mikrobloga

Przekonajcie mnie do ateizmu, albo chociaż porzucenia chrześcijaństwa rzymsko-katolickiego.
Do kościoła chodzę jak mam ochotę. Na ofiarę złamanego grosza nie dałem odkąd nie chodzę z przymusu ze starymi. Księdza każdego nienawidzę dopóki nie udowodni, że jest dobrym człowiekiem.
Nowy Testament to dla mnie nie jest pismo święte, nie jestem Żydem, po prostu nie uznaję go za nic więcej niż, ot książka jakaś stara i dziwna.
#religia #ateizm #apostazja #radiomaryja #rydzyk #ojciecdyrektor #maybach
  • 27
albo chociaż porzucenia chrześcijaństwa rzymsko-katolickiego.


@deadIift: patrząc na to:

Do kościoła chodzę jak mam ochotę. Na ofiarę złamanego grosza nie dałem odkąd nie chodzę z przymusu ze starymi. Księdza każdego nienawidzę dopóki nie udowodni, że jest dobrym człowiekiem.

Nowy Testament to dla mnie nie jest pismo święte, nie jestem Żydem, po prostu nie uznaję go za nic więcej niż, ot książka jakaś stara i dziwna.


to już porzuciłeś ¯\_(ツ)_/¯
@kubako: @tell_me_more: @jan_zwyklak:
Nic nie porzuciłem. Interpretują biblię tak jak po prostu czuję. Wybieram co uważam za dobre, odrzucam to co niepotrzebne.

Spodziewałem się po prostu lawiny treściwych komentarzy, często przewija się w gorących temat klątwy, porzucenia kościoła.

@Hissis:
psychiatrę i psychologa mam od kilku lat regularnie. dlaczego wmawiasz mi coś? implikujesz, że to mój tok myślenia, samemu nie przemęczając się z myśleniem
@kubako: hmmm, wychodzi mój brak wiedzy o religii, w której byłem u komunii i nawet plac mam też na cmentarzu rzym-kat

zastanawiam się nad innym pytaniem, ale muszę się przygotować
@AlexRener: mirku z debilem to szkoda dyskutować.
Dobiera absurdalne kwestie, a pomija chociażby najbardziej podstawową.

Skąd się wziął świat?
Czy istniał od "zawsze", ale jesteśmy zbyt prymitywni by to w ogóle pojąć?
Czy była "nicość" i z niej powstało "coś"? jw

Czy obecność w nas świadomości i podświadomości to okrutny żart ewolucji?
Co kieruje nami kiedy nie wypełniamy szczegółowego planu. Mam na myśli powiedzmy spontaniczność, naturalność.

Takich zagadnień jest nieskończoność plus
Nic nie porzuciłem. Interpretują biblię tak jak po prostu czuję. Wybieram co uważam za dobre, odrzucam to co niepotrzebne.


@deadIift: to tak jakbyś powiedziała:
- jestem weganką, tylko po prostu wybieram sobie mieso. Odrzucam wieprzowinę i wołowinę, ale drób i mięso innych zwierząt wcinam wedle uznania.

To się kupy nie trzyma. Definicja katolicyzmu jest ściśle określona. To jak siebie określasz, brzmi bardziej jak jakiś protestantyzm.
@deadIift: nie sądzę, by można było kogoś przekonać do porzucenia wiary. Wierzący mają to do siebie, że choćbyś wrzucił im miliard ton argumentów na głowę, zakończą "biblia tak mówi, a wogle to się nie da udowodnić że coś nie istnieje" i koniec rozmowy.
Jeżeli jest tak jak mówisz, to już dawno porzuciłeś swoją wiarę i może nawet o tym nie wiesz, a to co Cię z nią łączy to bardziej kultura
czyli porzuciłeś (albo nigdy nie byłeś katolikiem), ponieważ katolicyzm wyklucza interpretowanie biblii jak się czuje


@kubako: @deadIift: No nie bardzo, bo jest tylko kilka stałych dogmatów, zresztą dziwne gdyby nie było jakiejkolwiek stałej podstawy- bo to byłaby już inna religia. Zaś sama interpretacja Bibilii w szczególe nie powinna być nawet bardzo restrykcyjna, bo sami ojcowie Kościoła, czy św. Tomasz a na nich opiera się choćby wspomniany katechizm chcieli, żeby odnosić
Nic nie porzuciłem. Interpretują biblię tak jak po prostu czuję. Wybieram co uważam za dobre, odrzucam to co niepotrzebne.


@deadIift: Wiklef odpalałby szampana w grobie, ale za takie właśnie myślenie katolicy wykopali jego zwłoki i spalili ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Katolik nie ma prawa interpretować Biblii jak czuje tylko ma przylgnąć posłuszeństwem wiary do nauczania KK. Już jesteś protestantem gdzie każdy sam sobie jest papieżem. Ale to