Wpis z mikrobloga

Byliśmy dziś świadkami ponurego zdarzenia.

Komunistyczny prokurator przesłuchiwał w trybunale – konstytucyjnym tylko z nazwy – Rzecznika Praw Obywatelskich, który codziennie pomaga setkom Polaków pokrzywdzonych przez coraz bardziej opresyjny aparat państwa.

Myślę, że można zapamiętać ten moment jako symbol nagłego upadku polskiej demokracji po tym jak 30 lat podnosiła się z kolan.

#tklive #pis #dobrazmiana #bekazpisu #wolnesady #rzecznikprawobywatelskich #rpo #konstytucja
FlasH - Byliśmy dziś świadkami ponurego zdarzenia. 

Komunistyczny prokurator przes...

źródło: comment_1618310920HzyETnlaqHitvk03lEDVd1.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@doeros:

wpłynęło 72 tysiące spraw, ale czy tyle rozwiązano?

to ja ci odpowiem. Mi pomogli w jednej waznej sprawie z ubezpieczycielem. Dla mnie wystarczy zasadnosc istnienia RPO który coś robi. Oczywiscie czekałem około miesiąca ale sie doczekałem.
  • Odpowiedz
  • 131
@FlasH: wpłynęło 72 tysiące spraw, ale czy tyle rozwiązano?

@doeros pomaga. Czy zawsze z sukcesem? Nie. Ale pomaga dziesiątkom tysięcy ludzi rocznie.

A, uwzględnij jeszcze, że sprawa zgłoszona przez jedną osobę może dotyczyć wielu osób. Vide klauzule abuzywne w umowach.
  • Odpowiedz
@FlasH: warto też wspomnieć, że PIS od wielu lat próbuje ograniczyć działalność RPO poprzez obniżanie budżetu Biura RPO. Dla przykładu limit wydatków bieżących na 2021 r. jest na poziomie z 2012 r.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@FlasH: mowisz tak bo z wielce Panem rzecznikiem nie miałeś do czynienia. Kiedy zwróciliśmy się o pomoc do niego to stwierdził że lol walka się macie związki zawodowe. Nie mieliśmy. Pies go...
  • Odpowiedz
@FlasH: wyborcy PiSu mają to w dupie, jeszcze w TVP dostaną dawkę propagandy i będą klaskać. Jedyną możliwością dla opozycji jest poprawienie poziomu życia Polaków kiedy dojdą do wladzy- nic innego wyborców nie zainteresuje. Żadne trybunały, żadne RPO, żadne sądy
  • Odpowiedz
@nocnazjawa: w pierwotnej wersji wpisu było, że Piotrowicz zamiast chronić dzieci przed pedofilami, chronił pedofilów przed wymiarem sprawiedliwości... ale usunąłem to, żeby przekaz był prostszy... ludzie w internecie nie mają czasu na czytanie.
  • Odpowiedz
@FlasH: to bylo tak wybitnie żenujące. Wyglądało jakby prof przepytywal studenta i staral sie złapać na jednym slowie. Jeszcze te wyjazdy czy wninnych krajach rzecznik jest w konstytucji czy nie jakby to mialo znaczenie xd Oczywiscie nic z tego nie wyszlo bo Piiotrowicz do dzban.
  • Odpowiedz
No i na #!$%@? to wszystko że się tym przejmujemy i #!$%@? na nich jak setki tysięcy robali przyjdzie z pracy, zapije kiełbaskę żeberkiem, a w tv mu powiedzą że RPO to jakiś lewacki wymysł i nawet chwila refleksji w jego umyśle nie zaskoczy.

Takie rzeczy dla niskich klas społecznych są niepotrzebne, ba, nawet nie wiedzą że ktoś taki istnieje.

Wybory wygrywa kiełbasa, nie RPO
  • Odpowiedz