Wpis z mikrobloga

Szukam komputerka pokładowego do #rower ;) Jeżdżę głównie po wcześniej przygotowanym śladzie, więc zależy mi żeby łatwo się wgrywało gpx i potem eksport do stravy, rzeczy typu powrót do domu albo diody z pokazywaniem w której strefie jestem nie są mi konieczne. Myślę głównie o #wahoo Bolt, ale może są jakieś inne odpowiedniki które możecie polecić ?
#szosa #kolarstwo
  • 35
  • Odpowiedz
@l3chu: Wahoo to ogólnie najsłabszy wybór :p
Jak cena ma znaczenie to jakiś Bryton będzie spoko, bo z tego co piszesz to nic specjalnego nie potrzebujesz. Jak chcesz dużo funkcji i sprawdzony sprzęt to Garmin Edge 530.
  • Odpowiedz
@kubraczek: Potrzebuje te funkcje, które wypisałem, czyli nie za dużo, cena ma znaczenie, nie chcę wydawać więcej niż ten 1000-1100 zł, a czemu Wahoo najgorszy ? ludzi których pytałem to akurat polecali bardziej od Garmina
  • Odpowiedz
@kubraczek: też się zastanawiam czemu wahoo to najgorszy wybór?
@l3chu: szczerze, to bez znaczenia. weź co jest w budżecie, co masz dostępne i co ci się bardziej podoba. czy wahoo czy garmin, wgrywawnie śladu, to dwa kliknięcia na smartfonie, a eksport do stravy robi się sam
  • Odpowiedz
też się zastanawiam czemu wahoo to najgorszy wybór?


@Im_from_alaska: @l3chu: Polecali, bo nie używali obu, miałem Bolta ~1.5roku, od 2 lat mam 530 i różnica jest ogromna.
Na plusy Wahoo:
+ Ładne diody
+ Łatwa obsługa przez telefon, ale mało funkcji

Na plusy Garmina:
+ Platforma Garmin Connect
+ Mnóstwo funkcji:
Climb Pro - jedziesz podjazd to widzisz w którym jego miejscu jesteś, widzisz szacowany czas do końca, przewyższenie i
  • Odpowiedz
@kubraczek: Ładny opis, dzięki tyle, że jeśli chodzi o Edge 530 to kosztuje w Decathlonie 1250 zl nigdzie nie znalazłem taniej, Wahoo Bolt 1000, więc cena nie jest taka sama
  • Odpowiedz
@l3chu: 530 była kilka dni temu do wyrwania za 1050 i takie promki czasem się zdarzają.
Po drugie zobacz ile kosztują używane 530 a ile używane Bolty, utrata wartości Garmina jest zerowa.
  • Odpowiedz
Na plusy Garmina:

+ Platforma Garmin Connect


no i co tam ciekawego jest? używam tylko rysowania trasy, bo nie chcę płacić za strave

+ Mnóstwo funkcji:

Climb Pro - jedziesz podjazd to widzisz w którym jego miejscu jesteś, widzisz szacowany czas do końca, przewyższenie i inne rzeczy


ok, to fajen akurat. jako alternatywę można wgrać strava live segments, ale zgadzam się, to nie to samo

Dynamika MTB - raczej bajer, ale Garmin
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Im_from_alaska: kolorowy ekran to bardzo duże ułatwienie jeśli chodzi o jazdę w terenie. Na szosie rzeczywiście nie jest niezbędny, ale kiedy używam nawigacji/jazdy po śladzie na MTB to nie wyobrażam sobie korzystania z ekranu mono.
  • Odpowiedz
@l3chu: I @kubraczek, i @Im_from_alaska mają trochę racji. Jeżeli chodzi o trening ustrukturyzowany to garmin ma te przody, że możesz je sobie robić w aplikacji garmin connect, wahoo może tylko importować z innych stron np. trainingpeaks albo finalsurge. Gdybyś był zainteresowany kupnem edge 530, wal w PM, dogadamy się co do ceny.
  • Odpowiedz
@kubraczek: zwracam honor z tymi danymi, nigdy nie grzebałem w garmin connect, bo i tak używam TP. wygląda dobrze.

co do rzeczy z nawigacją, nie wiem czy bolt ma, ale roam tak.

nie wyświetla ile zostało przewyższenia, ale wyświetla profil trasy.

każdy jest inny i ma inne potrzeby - ja potrzebuję mapę ze śladem i dodatkowy ekran do funkcji lap, więc dla mnie nie ma większej różnicy między garminami a wahoo.
  • Odpowiedz
co do rzeczy z nawigacją, nie wiem czy bolt ma, ale roam tak.


@Im_from_alaska: Nie ma, gdyby miał to bym nie pisał, że nie ma ;)

każdy jest inny i ma inne potrzeby - ja potrzebuję mapę ze śladem i dodatkowy ekran do funkcji lap


@Im_from_alaska: A właśnie, w Garminie możesz ustawić lapy, żeby na pętli automatycznie odpalało nowe okrążenie w danym miejscu po GPS, oczywiście ręcznie też można.

Tka
  • Odpowiedz