Wpis z mikrobloga

Mirasy, po osiedlu chodzi nastolatek z mordy patola z pibulem wielkim bez smyczy i kagańca. Czasami widzę też jego starego z mordy pijaka z tym psem. Myślałem żeby stanąć autem na chodniku z włączoną kamerką, nagrać ich i wysłać nagranie na psiarnię.

Jaki macie inne pomysł? Nie mam zamiaru z nim dyskutować bo mieszkam w domku obok tych osiedli, mam małe dziecko i za dużo do stracenia, żeby idiota się mścił na mnie z kolegami albo poszczuł tym diabłem.

Jak nie macie pomysłu to wyplusujcie proszę i zostawcie komentarz dla zasięgu, bo już się boję jak żona idzie na spacer z młodym.

#pitbull #patologiazewsi #psy #pomocy
d.....0 - Mirasy, po osiedlu chodzi nastolatek z mordy patola z pibulem wielkim bez s...

źródło: comment_1618260649O68HbNEQrCcgBrUrchlk6g.jpg

Pobierz
  • 19
@bez-znaczenia:
https://www.infor.pl/prawo/gmina/pozwolenia/219395,Pozwolenie-na-posiadanie-psa-groznej-rasy.html

Zgodnie z art. 10 pkt. 1 Ustawy o ochronie zwierząt , prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na planowane miejsce prowadzenia hodowli lub utrzymywania psa.


No i masz rację, nie mogę znaleźć nigdzie info o zakazie puszczania wszystkich psów.
@dupinka5000: a wykaz ras agresywnych jest
a) bez sensu
b) dziurawy jak sito, bo nie uwzględnia mieszańców
i c) #!$%@? napisany, bo uwzględnia rasy nieuznawane przez ZKwP (który się wycwanił jak pomagał ustawę pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) więc można się kłócić co do ich rasowości.

Jak nie masz kwitu zwanego rodowodem, to już cię ustawa nie obchodzi.

Zresztą ten twój pitbull może być każdym "pitbullem" (4
@dupinka5000: Pogadaj normalnie z gościem, powiedz, żeby uważał, bo szkoda mandatu za głupotę dostać, a w ogóle to fajnego pieska ma, szkoda go stresować, pożycz miłego dnia sąsiadowi i na 99% jak normalnie z nim pogadasz to będzie po problemie, jeśli nie zadzwoń na straż miejską. Tylko nie pajacuj jak tu, bo pomyśli, że coś z Tobą nie tak, pozytywnie do niego podejdź, a nie gadaj, że się boisz i że