Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
Powiedzcie mi jak to jest, że im mniej ktoś zarabia tym więcej wydaje? Prosty przykład wszyscy z biura gotują sobie sami i w lodówce pełno różnych pudełek. A produkcja? Co chwila jakaś pizza, kebab czy inne śmieciowe jedzenie. Rozumiem, że raz na jakiś czas, ale jedzenie takiego "gówna" codziennie nie dość, że niezdrowe to drogie. Ktoś wyjaśni mi ten fenomen? Kompletnie nie rozumiem jak można wydawać z pół wypłaty na samo żarcie w pracy.

#pracbaza #janusz #nosacz
  • 19
  • Odpowiedz
@TenJedynyBast: po prostu ludzie ogólnie nie potrafią zarządzać kapitałem, jaki by on nie był, a ludzie zajmujący najniższe stanowiska zajmują je często nie bez powodu i ich świadomość ekonomiczna jest minimalna. Takich ludzi nikt nie nauczył zarządzać wypłatą, bo nie miał ich kto nauczyć, a nauczeni zostali #!$%@? kasy na już, bo jutro już może jej nie być. Ludzie myślą od 10 do 10 każdego miesiąca, dalsza perspektywa nie istnieje. Wydanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanNieznanypl: no kupienie używanego audi to faktycznie mistrzostwo zarządzania swoim kapitałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbyś na jakiś wkład własny to przeznaczył albo na jakąś inwestycje to mógłbyś się śmiać z tych co przepuszczają hajsy, ale Ty te pieniądze wydałeś na taka sama zachciankę jak oni tylko, że droższą.
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl: @to_niezle: @Zefir_Zdobywca: Ja #!$%@? jaki rak tu powstaje @TenJedynyBast: .
@Trzpiot: Ty naprawdę nie umiesz se spagethii zrobić w 15 minut? Posiłek to zawsze rosół niedzielny czy inny kapuśniak co się gotuje 2 godziny?
Podobnie się czeka na kebsa czy inne szybkie gówno a robiąc samemu nie dość że można dodać dowolne dodatki ( oliwki, podwójna porcja mięsa, seru aż po brzegi czy inne wynalazki tylko
  • Odpowiedz
@Kondziu5: Ja na obiady do pracy wydaję coś w okolicy 200 zł miesięcznie w sumie. Czyli równowartość 5 pizz? Dla mnie jest to naprawdę dziwne, że żyjemy w 2021, a ludzie nie potrafią zarządzać swoim funduszem.
  • Odpowiedz
@TenJedynyBast: a może taka jest polityka większości firm?
Miejmy masy ogłupione pracą i biedą, niech ich marzeniem będzie kebs i netflix do łóżka.
Po co więcej, czego nie rozumiesz #!$%@? XD.
  • Odpowiedz
a może taka jest polityka większości firm?

Miejmy masy ogłupione pracą i biedą, niech ich marzeniem będzie kebs i netflix do łóżka.


@Kondziu5: a co ma polityka większości firm do czasu wolnego po pracy, kiedy to można po kosztach przygotować sobie jedzenie na kilka dni? Masz ty rozum?
  • Odpowiedz
  • 0
@TenJedynyBast Postawiłeś tezę na podstawie szczątkowych i anegdotycznych danych. Nonsens.

A jeszcze tutaj wszyscy wyjaśniają zjawisko, które wcale nie musi zachodzić xddd
  • Odpowiedz
@to_niezle: ja pracuję fizycznie po pracy mam czas na gotowanie siłownię i różne aktywności a to że wiele osób woli się mimo to #!$%@?ąć przed telewizorem z browarem to tylko ich wybór
  • Odpowiedz