Wpis z mikrobloga

Jaką zniżkę można realnie uzyskać od dewelopera przy kupnie za gotówkę dużego mieszkania, które stoi niesprzedane od ponad pół roku? 3%? Bo rabat zaoferowany mi przy kupnie razem z miejscem w garażu podziemnym to nawet nie 1%. I nie wiem, czy to wstęp do negocjacji, czy faktycznie na więcej nie mam co liczyć.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #wroclaw
  • 25
  • Odpowiedz
@olrajt: raczej od razu w biurze mówią Ci ostateczna kwote do negocjacji - ale jesli bedziesz szedl w zaparte to na wyzszym szczeblu ktos moze Ci dodatkowy rabat da. Deweloperzy lubia zrobic promocje na ostatnie 1-2-3 mieszkania, aby zamknac inwestycje, zamknac biuro sprzedazy, wysalc raport do inwestorow itp
  • Odpowiedz
@olrajt: jak stoi długo niesprzedane, to możesz zaproponować nawet i 5%. Najwyżej powiedzą, że nie, a może odbiją piłeczkę na 2 czy 3%. Kolejki chętnych najwyraźniej nie ma, więc trochę przeciągnięcie negocjacji nie powinno ci zaszkodzić
  • Odpowiedz
@olrajt: Jeden developer zaproponował mi 2,5% przy jednym z 4 ostatnich mieszkań. „Można próbować negocjować więcej na spotkaniu ze sprzedawca ale nie sądzą żeby udało się coś więcej”.
W drugi przypadku trudna inwestycja, zaproponowano 4%. Jeżeli chce dalej negocjować to raczej 1-2% przy zgodzie zarządu.

Ogólnie developerzy maja teraz w dupie kupujących bo ludzie wyciągnęli pieniądze z banków i kupują co popadnie.
  • Odpowiedz
Ogólnie developerzy maja teraz w dupie kupujących bo ludzie wyciągnęli pieniądze z banków i kupują co popadnie.


@appul: to jest kłamstwo, liczba sprzedanych mieszkań maleje trzeci kolejny rok a udział mieszkań kupowanych za gotówkę spadł znacząco od czasu wybuchu pandemii rok temu.
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: Za to liczba złożonych wniosków o kredyty hipoteczne jest największa od dekady ;-)

Mówimy o inwestycji, która już jest wybudowana wiec jak finansujesz kredytem to i tak płacisz od razu całość. Mysle, ze dla developera w takim przypadku bez znaczenia czy płaci bank, czy Ty.
  • Odpowiedz
Za to liczba złożonych wniosków o kredyty hipoteczne jest największa od dekady ;-)


@appul: i co z tego, to co napisałeś wcześniej to nadal kłamstwo

Mówimy o inwestycji, która już jest wybudowana wiec jak finansujesz kredytem to i tak płacisz od razu całość. Mysle, ze dla developera w takim przypadku bez znaczenia czy płaci bank, czy Ty.


@appul: idiotyczne tłumaczenie i próba odwrócenia kota ogonem, nie mówiąc już o braku
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: Ale czego Ty się gorączkujesz, chłopie. Ochłoń trochę bo Ci żyłka pierdząca pęknie. Dopuszczasz, ze ktoś może mieć inne zdanie niż Ty?
Ja mówię jak jest na podstawie własnego doświadczenia z tego roku a nie jakiś wykresików.
  • Odpowiedz
Ale czego Ty się gorączkujesz, chłopie. Ochłoń trochę bo Ci żyłka pierdząca pęknie. Dopuszczasz, ze ktoś może mieć inne zdanie niż Ty?

Ja mówię jak jest na podstawie własnego doświadczenia z tego roku a nie jakiś wykresików.


@appul: po pierwsze, używasz twierdzenia które nieprawdziwe na podstawie twardych danych a po drugie, nie ma czegoś takiego jak "własna opinia" na temat twardych danych liczbowych, eot bo szkoda mi czasu
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: Ale głupoty gadasz. Kolejny internetowy rycerz, który wszystko wie najlepiej. W dupe se możesz wsadzić te swoje cyferki i statystki bo realia są takie, ze developerzy maja w dupie covid i nie rozkładają nóg byle ktoś kupił od nich mieszkanie. Widocznie ich na to stać i mogą poczekać.
  • Odpowiedz
@olrajt: to zależy od bardzo wielu czynników. Na jedno mieszkanie w tym samym budynku możesz dostać 5%, a na inne nie opuszczą symbolicznego tysiaka. Jeśli inwestycja dobrze się sprzedaje, to raczej trzymają ceny. Twardo negocjuj, bo nic Cię to nie kosztuje. Najwyżej dostaniesz odmowę i tyle ;)
  • Odpowiedz
@olrajt: Zależy gdzie. Ja ostatnio szukałem 95 m2 z 4 sztuk - 3 zostały zajęte w pierwszym tygodniu wystawienia inwestycji.
Czasem zostają dłużej, tylko często te rozkłady są fatalne. @Lonate pewnie chętnie potwierdzi :)

Natomiast co do zniżki obecnie naprawdę nie chcą nic schodzić. Najczęściej zejda na vacie na miejsce parkingowe i tyle :/ I ten 1 % maks.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: a nawet nic nie mów. Straciłam nadzieje. Ostatnio widziałam ogłoszenia na fajne dwa mieszkanie 100m z rynku wtórnego, ale w obu przypadkach sprzedawca zainteresowany tylko osobami, które kupią od razu za gotówkę xD
@olrajt: idę na ich stronę zobaczyć te mieszkania, ale nie licz na zniżki. Mieszkań z takim metrazem jest dosłownie garstka na rynku, wszystko to klitki po 50m2 max, a jest jednak sporo ludzi, którzy by chcieli
  • Odpowiedz
@olrajt: rafin słyszałem, że jest ciężki w negocjacjach, nie oczekiwałbym cudów. w 2017 w i2 development dostałem jakieś 2-3% przy płatności za gotówę, w 2012 u lokalnego wrocławskiego dewelopera wynegocjowałem jakieś 10-11% przy kredycie.
  • Odpowiedz