Wpis z mikrobloga

@niochland: co ty gadasz, za 300zł włożysz jakiegoś 4 rdzeniowego phenoma, płyta na am3 obsługująca 8gb ramu to koszt 60zł, ram jakiś najtańszy ddr2 i do tego jakiś gts450 i zasilacz 400w i nawet sobie w csa czy wiedźmina 3 pograsz bez problemu
Kamerka nikomu nie jest potrzebna, przez 1,5 roku zdalnej edukacji ani razu nie używałem


W wielu szkołach kamerka jest obowiązkowa.

Głośniki? Do Teamsa wystarcza słuchawki z mikrofonem za 15-20 zł


Aha, do wielogodzinnego ślęczenia przed komputerem dołóżmy dziecku odparzone gównianymi słuchawkami uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oprogramowanie? Linux.


W sumie tu racja, choć czasami moje dzieciaki miały zajęcia na jakichś windowsowych softach.

W dalszym ciągu 500 zł wystarczy
@JAI2L9LAD: no nie wiem, bo za 375 zł kupiłem 02.2019 x240 tyle że z hdd, więc (aż sprawdziłem w 08. 2019) kupiłem po uprzedniej sprzedaży za cenę kupna następne lenovo, x250 z ssd, cena uwaga 638 na raty zero allegro, 20 rat po 31,91 zł słownie trzydzieści jeden złotych dziewięćdziesiąt jeden groszy. Przypominam że program 500 plus istnieje od 04.2016 r. przy czym po zmianach na pierwsze dziecko od 07.2019 r.
@JAI2L9LAD: Jak rozumiem liberał Swetru nagle zaczął wiedzieć lepiej jak oni powinni wydać swoje pieniądze.
Jak to się perspektywa człowiekowi zmienia gdy taki biedak ma 500zł i najchętniej by mu się ja zapierniczyło. "no bo on to źle wyda..."
@mysz0n gromadzenie oszczednosci zawsze na propsie ale pamietaj ze skumolowana inflacja od momentu wprowadzenia 500+ to juz ponad 13%. Nie chce na sile namawiac na kupno produktow inwestycyjnych np typu ETF ale chociaz rozwazcie wymiane tych srodkow na biezaco na USD albo na CHF. Lub kupno jakis mikrosztabek zlota raz na kwartal. Szkoda zeby te pieniadze poszly na zmarnowanie.
w komentarzach ładnie już lewactwo zostało wyjaśnione ale dodam jeszcze od siebie. Rodzice często jeszcze nie znają się na tyle na sprzęcie komputerowym i dzieciaki często wciskają im kit, że sprzęt musi być super, tak żeby przy okazji używać nie tylko do szkoły ale przede wszystkim do grania.


@kam966 co do #!$%@? xD Petru to teraz prawak? xD

A PiS to "lewica", naturalnie xD