Wpis z mikrobloga

@TrollingMasterNinja: nie wiem ile ty płacisz, ale jest to 9% przychodu. Przy 5000 brutto to jest 388 zł miesięcznie - 4656 zł rocznie. Dostaniesz w tej cenie terapię nowotworową? Angografię? Leczenie wad wrodzonych? Prowadzenie porodu? Dzienny koszt samego pobytu na OIOM to są 3 tys zł nie licząc leków i zabiegów. Tu masz przykładowy cennik: https://szpitalczerniakowski.waw.pl/wp-content/uploads/2019/07/cennik-str.-intern-lipiec-2019.pdf
@lukaszzz: powiem tak, wielu członków mojej rodziny niestety zmarło z powodu raka i towarzyszyłem im w trakcie leczenia. I jeśli to kosztowało 400 zł to były to najgorzej wydane pieniądze w życiu. Już nie mówiąc o kompetencjach i podejściu ludzi którzy tam pracują. Szczerze, taki model biznesowy w prywatnym sektorze długo by nie pociągnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukaszzz: powiem tak, wielu członków mojej rodziny niestety zmarło z powodu raka i towarzyszyłem im w trakcie leczenia. I jeśli to kosztowało 400 zł to były to najgorzej wydane pieniądze w życiu. Już nie mówiąc o kompetencjach i podejściu ludzi którzy tam pracują. Szczerze, taki model biznesowy w prywatnym sektorze długo by nie pociągnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TrollingMasterNinja: śrredni koszt samej chemioterapii to 13 000
@lukaszzz: no i? Jak to się ma do tego że płacisz parę stów a i tak żeby sensownie coś załatwić trzeba a) załatwiać prywatnie b) po znajomości. Ja wiem ze to jest bardziej w stylu ubezpieczenia mieszkania, w sumie większość nie skorzysta ale jak zalejesz kiedyś sąsiada to się może przydać. Niemniej wciąż uwazam że w moim przypadku są to pieniądze wyrzucane w błoto. Osoba x ma zabieg. Absurdy jakie tam
@TrollingMasterNinja: niskie składki tworzą niskopłatne stanowiska pracy a te rzutują na jakość usług. Myslisz ze prywatna opieka medyczna kosztowalaby tyle co w cenniku? Porownaj sobie ceny zabiegów w szpitalach lux med badz enel med...
To raczej nam, obywatelom, powinno zależeć na zwiększeniu dofinansowania sluzby zdrowia, chocby poprzez podniesienie skladki zdrowotnej, jednej z najnizszych w Europie...