Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o tym autku? Cena w miarę dobra, szukam auta na 2-3 latka, rozmawiałem też ze sprzedającym - po rozmowie wydaje się w miarę ok, ale niestety jak to fordach jest kilka ognisk korozji - tylne nadkola, jeden blotnik z przodu, purchel na masce. Podłoga niby ok. Niestety nie blacharce się w ogóle nie znam, myślicie jest sens się w to pchać i w ogóle jechać ~100km oglądać?

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-zadbany-doinwestowany-radio-androidklimatyzacjadlugie-oplaty-ID6DJXgo.html?fbclid=IwAR3eDNgKCXMIoPQskbILOmG-TivuYtdDtFcideLK5sq8d5-yGF8PDKaKsR8

#kupautozmikro #motoryzacja #samochody #pierwsze4kola #ford
  • 16
@Shatter: To zależy do czego auto potrzebne. Drzwi, błotniki to nie są ważne elementy by bać się rdzy, jeśli auto ma być wołem roboczym, nie na pokaz. Wiadomo, że nie wygląda to estetycznie i jak już zaczną się purchelki to z każdym rokiem będzie coraz gorzej, aż przyjdzie czas wymienić element. Błotnik tył to najgorszy problem, bo tu trzeba już wycinać i łączyć blachę.
@milek347: w tym budżecie nie ma co za bardzo wymagać, ale tragedii też nie ma. Corolla 2.0 D4D to fajne, do bólu nudne, bezawaryjne autko. Przedlifty (przed 2004) nie mają DPFa. Kupiłem na rok, zostało ze mną na prawie 3 lata. Oddałem mojemu tacie i jest zadowolony, bo to idealny wół roboczy. W tej cenie spokojnie można znaleźć coś z rozsądnym przebiegiem i klimą bez choćby odrobiny rdzy (chyba że ja
też chciałem tego focusa, ale wszyscy odradzali ze względu na rudą, która bardzo upodobała sobie ten model. Lepiej niż w MK I ale to dalej nie jest dobrze zabezpieczona blacha.


@Paczek_w_masle: bez przesady, jedynymi elementami które są podatne na rdze to błotniki w okolicach łączeń zderzaków (wyciera się lakier), nie ma tragedii
trzecie zdanie i już kłamstwo. To muł okrutny, który ledwo co jedzie ;)


@LibertyPrime: serio tak źle jest? Raz miałem okazję jechać jako pasażer MK I i byłem zaskoczony jak to fajnie rusza biorąc pod uwagę że pod maską 1.6D. Na miasto całkiem fajna opcja swego czasu. No ale Ford ma chyba skrzynie przystosowane bardziej pod dynamiczną jazdę.