Wpis z mikrobloga

Nie zrozumiem nigdy - czemu ludzie porównują różne gatunki i filmy, które mają zupełnie inny cel.


@maxwol: żeby pokazać że 'superfilmy' marvela po kilku latach się starzeją i są słabe, 12gniewnych ma ponad 60lat a nadal ludzie go oglądają i robi wrażenie
@BigKahunaDick:

Nie ma żadnego argumentu za dubbingiem.

Jest i to sporo.
Po pierwsze cytując Miriam Aleksandrowicz

Dubbing to jedyna prawidłowa wersja opracowania z jednego języka na inny.

Po drugie przestańmy wreszcie być zacofani. Popatrzcie na inne kraje. Czechy, Węgry itd. dubbingują wszystko. W Rosji coraz więcej dubbingów. Nawet Netflix zleca ukraińskie dubbingi UKRAIŃSKIE, gdzie u nas lektora, którego nie da się słuchać.
Po trzecie. Obsadę (zwłaszcza do filmów
@Oberix123: obejrzyj to sam zobaczysz dlaczego. Tak na szybko: fenomenalna gra aktorska, niesamowita fabuła (oparta zresztą na świetnej książce o tym samym tytule), kapitalny ponury klimat, bardzo dobra oprawa muzyczna, wywoływanie silnych emocji u widza. Mam wymieniać dalej?
@heavenshill: jakieś badania przeprowadziłeś, które potwierdzą że filmów Marvela sprzed 10 lat nikt nie ogląda? bo wygląda mi to na takie pier*olenie bez żadnego pokrycia w rzeczywistości :)

12 gniewnych ludzi też uważam za fenomenalny film ale zestawianie go w jakimkolwiek rankingu z filmami Marvela to gruba przesada, możesz równie dobrze porównywać piłkarza Realu Madryt z jakimś futsalowcem, niby robią to samo, a w praktyce jeden drugiego by nie zastąpił bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie czytałem komentarzy, więc nie odnoszę się do nikogo.

Sam mam jakiś "bul" by przełamać się do starszych filmów, a do czarno-białych to już w ogóle. Ale "Dwunastu gniewnych ludzi" jest naprawdę mocny. Szczerze polecam każdemu.