Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: Porównywanie tego filmu z filmami Marvela jest jak porównanie jednego dania z innym.

"12 Gniewnych Ludzi" to film wybitny i jeden z najlepszych jakich widziałem.
Jednak jak mam ochotę zrelaksować się po ciężkim dniu prędzej włącze Marvela czy jakąś głupkowatą komedie zamiast filmu Lumeta.

Nie zrozumiem nigdy - czemu ludzie porównują różne gatunki i filmy, które mają zupełnie inny cel.
ale robi większe wrażenie


@Zielonykubek: bzdura, film jako całość w tej formie nie miałby dziś szans się przebić do mainstreamu, bo na dzisiejsze standardy jest po prostu słaby. I nie chodzi mi tu o "brak efektuw specjalnych" tylko o samo bardzo baiwne prowadzenie narracji.

Natomiast trzeba przyznać że jak na film sprzed 60 lat to ogląda się go zaskakujaco dobrze i nie widać aż tak ducha czasu - i to właśnie
@Zielonykubek: Kiedyś bardzo się tym filmem jarałem, ale po którymś obejrzeniu stwierdziłem, że jednak jest nieco naiwny. To znaczy świetny klimat, genialne dialogi, ale im starszy jestem, tym bardziej uważam, że mnie by ten gość nie przekonał tak łatwo jak niektórych ławników tymi argumentami, które miał. Nie będę teraz wchodził w szczegóły, ale zbyt cukierkowo robiło się momentami i nagłe zmiany frontu były w niektórych przypadkach trochę wymuszone. Kino amerykańskie takie