Wpis z mikrobloga

@BigKahunaDick: Domyślam się, że tych dubbingów z głębokiego PRL nie widziałeś. Zofia Dybowska-Aleksandrowicz potrafiła reżyserować dubbingi naprawdę dobrze, dobór aktorów i ich odgrywanie też były całkiem dobre. Ciekawe, na czyje zlecenie została w 1989 zamordowana.
  • Odpowiedz
co jest w nim wybitnego? Najpierw postawiona oczywista teza ktorej wszyscy przytakuja a potem nagle ludziom sie jezyki rozwiazuja i sobie przypominaja, ze warto ponyslec o kolejnym szczegole.


@Toszeron: chodzi o ponadczasowość, bo od premiery minęło ponad pół wieku, a ludzie nadal nie potrafią patrzeć dalej niż czubek własnego nosa pędząc do oskarżeń. Każda osoba, która jest skłonna do oceniania książki po okładce powinna go zobaczyć i zastosować jakieś refleksje.
  • Odpowiedz
filmy Marvela nawet na tle innych blockbusterów wypadają blado. Taki Mad Max Na drodze Gniewu kasuje całe MCU.


@BigKahunaDick: Opinia jest jak dupa. Każdy ma swoją. Dla mnie filmy Marvela (a w szczególności cała seria Avengers) biją na łeb Mad Maxa.
Nie mają natomiast podjazdu to takich arcydzieł jak Zielona Mila, Matrix, Władca Pierścieni czy Shutter Island.
Ale tak jak ktoś wyżej słusznie zauważył - to zupełnie inne gatunki filmów,
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Wszystkim, którzy znają ten film, oraz tym, którzy zdecydują się go obejrzeć gorąco polecam poniższą analizę. Ogólnie polecam cały kanał, bo to, jak facet rozkłada kino na czynniki pierwsze to jest coś niesamowitego.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Drugi raz w roku włączę jakiś kanał TVP z własnej woli. Ostatnio moim rytuałem jest oglądać w Sylwestra koncert Queen na Wembley bo akurat właśnie również na TVP Kultura puszczają co roku koło 23:00. 12 Gniewnych Ludzi już oczywiście oglądałem parę lat temu, ale przy piąteczku bardzo chętnie obejrzę.
  • Odpowiedz